iPhone

iPhone

Kategoria

Właśnie tak Samsung Galaxy S22 Ultra zdobywa tytuł najlepszego fotosmartfona

Za pomocą Chrisfugiel

Samsung Galaxy S22 Ultra do swojego fotoarsenału ma dodać jeszcze AI w trybie108 MP. To może być pierwszy raz, kiedy pełna rozdzielczość w smartfonie będzie miała sens.

Najlepsze fotosmartfony Samsunga można lubić, albo kompletnie ich nie znosić. Kolorystyka, jaką koreański producent przyjmuje w swoich flagowcach, jest bardzo nienaturalna. Wygląda to jednak idealnie na ekranach AMOLED. Mówią w skrócie – Samsung nie do końca wiedział, jakie powinno być oprogramowanie do aparatów, by przekonać do siebie fanów Pixela i iPhone’a. A Galaxy S22 Ultra ma to nareszcie zmienić.

Ile znasz smartfonów, w którym tryb wysokiej rozdzielczości jest naprawdę lepszy od tego, w którym sąsiadujące piksele są łączone w jeden? Zgadza się, żadnego. Czasami zyskujemy więcej detali, ale zrobienie i przetwarzanie takiego zdjęcia trwa wieki. Samsung planuje teraz zaprząc do tego AI.

Właśnie tak Samsung Galaxy S22 Ultra zdobywa tytuł najlepszego fotosmartfona

Samsung Galaxy S22 Ultra ma zadziwić nas jakością aparatu / fot. IceUniverse

Samsung Galaxy S22 Ultra ma wszystko, by być najlepszym fotosmartfonem na rynku

Po wybraniu trybu 108 MP pojawi się odpowiedni optymalizator scenerii. Bardzo ciekawi mnie, co uda się osiągnąć przy jego pomocy. Kiedy używałem Samsunga Galaxy S21 jako prywatnego smartfona, z takiego rozwiązania (dobór parametrów zdjęcia z użyciem AI i wykrywania tego, co jest fotografowane) korzystałem cały czas i sprawdzało się nieźle. Kto wie, być może Samsung znalazł sposób na odczarowanie wysokich rozdzielczości.

Warto przypomnieć, że Samsung Galaxy S22 Ultra rzuca na stół naprawdę solidne zaplecze fotograficzne. Żadnych 2 MP sensorów, samo „mięsko” dla najbardziej wymagających. Oglądanie pojedynku pomiędzy koreańskim flagowcem i Xiaomi 12 Ultra to będzie czysta przyjemność. Wygląda to tak:

Wszystkiego, co wiedzieć warto na temat Samsung Galaxy S22, dowiesz się z naszego rozbudowanego podsumowania przecieków o całej flagowej serii. Zebraliśmy tam wiadomości o aparacie, specyfikacji i wariantach oczekiwanych w 2022 roku smartfonów. Kiedy premiera i jaka cena?

Samsung Galaxy S22 – nowe przecieki. Chyba nie ma lepiej wyposażonego smartfona

02

Jul/2022