iPhone

iPhone

Kategoria

Ukryte funkcje iPhone, które musisz poznać

Za pomocą Chrisfugiel

Mariusz NowakArtykuły

Strona główna > Artykuły > Ukryte funkcje iPhone, które musisz poznać

Znalazłeś nowego iPhone pod choinką? Dowiedz się o ukrytych funkcjach smartfona Apple, aby lepiej wykorzystać to urządzenie i być może zaimponować znajomym nowymi sztuczkami technologicznymi, które nabyłeś. Oto ukryte funkcje iPhone, które musisz poznać.

Zobacz także: iOS 16 musi mieć te funkcje – które smartfony otrzymają update?

Dodawanie podpisu do dokumentów

To zawsze problem, gdy ktoś wysyła mailem dokument, który musisz podpisać. W końcu drukujesz go, podpisujesz, a następnie skanujesz. Koniec z tym. Pobierz plik PDF dołączony do wiadomości, kliknij ikonę narzędzia do rysowania w prawym górnym rogu. Na dole pojawi się menu z narzędziami do rysowania oraz znakiem”+”. Wejdź w niego, a zobaczysz tam opcję „Podpis”. Wybierasz opcję „Dodaj lub usuń podpis” i na ekranie smartfona możesz za pomocą palca stworzyć podpis dodawany do kolejnych dokumentów.

Ukryte funkcje iPhone – otrzymywanie powiadomień flash

Jeśli nigdy nie słyszysz telefonu, gdy otrzymujesz wiadomość, możesz włączyć miganie lampy błyskowej aparatu za każdym razem, gdy dostaniesz powiadomienie. Wybierz kolejno Ustawienia > Dostępność > Dźwięk/wizualne > Miganie diody przy alertach.

Pisanie w załączniku maila

Jeśli chcesz wskazać coś konkretnego na zdjęciu lub pliku PDF, który został dołączony do wiadomości e-mail, możesz z łatwością umieścić wokół niego duże czerwone koło. Możesz dodać różne notatki, rysunek, okno powiększenia i wspomniany wyżej podpis. Otwórz załącznik, kliknij ikonę narzędzia do pisania w prawym górnym rogu. Potem kliknij przycisk plusa w prawym dolnym rogu, aby dodać tekst, podpis lub użyj narzędzia do powiększania.

Tworzenie zamienników tekstu

Autokorekta może czasami przeszkadzać, a wtedy iPhone faktycznie przejmuje kontrolę nad tym tym co piszemy. Co zrobić, żeby tak nie było? Wybierz Ustawienia > Ogólne > Klawiatura > Zastępowanie tekstu i dotknij znaku plus w prawym górnym rogu. Możesz tam tworzyć skróty dla często używanych słów.

Spotlight to nie tylko szukanie

Jeśli potrzebujesz szybkiego przeliczenia waluty, wystarczy przesunąć palcem w prawo na telefonie i wejść w Spotlight. U góry ekranu pojawi się pasek wyszukiwania. Wystarczy wpisać „20 euro na USD”, a wynik pojawi się na samej górze. Możesz także użyć tej funkcji, aby wykonać szybkie działania matematyczne.

AssistiveTouch i jego opcje

Niektóre sztuczki na iPhone mogą być trochę skomplikowane. Na przykład przytrzymanie przycisku Home i przycisku blokady w starszych modelach, aby zrobić zrzut ekranu. AssistiveTouch to funkcja iPhone’a, która pozwala to zrobić jednym kliknięciem. Wybierz Ustawienia > Dostępność > Dotyk > AssistiveTouch. Po włączeniu na ekranie pojawi się białe kółko. Kliknij opcję „Dostosuj menu główne”, aby wybrać funkcje, które mają pojawiać się w menu AssistiveTouch, takie jak Centrum sterowania, Siri czy Centrum powiadomień.

iPhone, jako lupa

Menu w restauracji jest napisane małą czcionką? Otwórz Ustawienia > Centrum sterowania > Więcej narzędzi i kliknij znak plus obok Lupy. Przesuń palcem w górę od dołu ekranu, aby otworzyć Centrum sterowania i kliknij ikonkę powiększenia. Na ekranie zobaczysz to, co chciałeś.

Źródło: RD

Nie przegap
Szukasz internetu domowego? Koniecznie sprawdź, na co pozwala 5G
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco! Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej.Użytkownik sprzętu Apple;)

08

Feb/2022