Loading...

Gdzie szukać zgubionych ikon aplikacji na iPhonie z iOS 14

Gdzie szukać zgubionych ikon aplikacji na iPhonie z iOS 14

Wiesz, że masz tę aplikację zainstalowaną na swoim iPhonie. Otrzymujesz od niej powiadomienia, widzisz ją zarówno w przełączniku aplikacji jak i Ustawieniach. I nawet w AppStore jest przy niej przycisk Otwórz zamiast Pobierz. Jednak nie możesz znaleźć ikony tej aplikacji na ekranie głównym. Jeśli masz podobny problem, tu znajdziesz rozwiązanie.

Ikony aplikacji mogą zniknąć z ekranu głównego iPhone’a z wielu powodów. Najwięcej problemów przysparza iOS 14. Dzieje się tak dzięki nowej funkcjonalności zwanej biblioteką aplikacji. To w niej znajdują się wszystkie aplikacje na Twoim iPhonie. Działa jako katalog aplikacji, grupując aplikacje w foldery, na podstawie ich rodzaju i pozwala na przeglądanie wszystkich aplikacji zainstalowanych w iPhonie w kolejności alfabetycznej.

Co biblioteka aplikacji ma wspólnego z brakującymi ikonami aplikacji?

W zależności od ustawień iPhone’a, ikony aplikacji mogą trafiać zarówno na ekran główny jak i bo biblioteki aplikacji, lub tylko do biblioteki aplikacji. Jest to możliwe, ponieważ iOS pozwala usuwać ikony aplikacji z ekranu głównego, jednocześnie przechowując je w Bibliotece aplikacji. Pozwala też automatycznie dodawać aplikacje tylko do biblioteki aplikacji, pozostawiając ekran główny czysty i uporządkowany. Przy okazji sprawiając wrażenie, że aplikacja się nie zainstalowała.

Aby sprawdzić, gdzie trafiają ikony aplikacji po ich zainstalowaniu:

Uruchom aplikację Ustawienia, następnie wybierz Ekran początkowy. W sekcji Nowe pobrane aplikacje sprawdź, gdzie trafiają ikony po zainstalowaniu aplikacji.

Gdzie szukać zgubionych ikon aplikacji na iPhonie z iOS 14

W systemie iOS 14 wprowadzono istotne, choć na pierwszy rzut oka niezauważalne zmiany w obsłudze ikon aplikacji. W systemie pojawiła się nowość – biblioteka aplikacji. Domyślnie iOS 14 dodaje ikony aplikacji zarówna na ekranie głównym, jak i w bibliotece aplikacji. Jednak jeśli ktoś pobawi się ustawieniami i nieumyślnie zmieni ustawienia to ikony nowych aplikacji trafią wyłącznie do biblioteki aplikacji, którą dość trudno znaleźć, zwłaszcza jeśli nie wie się czego szukać. Mimo, że od premiery iOS 14 minęło już kilka miesięcy, w dalszym ciągu niektórzy użytkownicy nie zdają sobie sprawy z tej nowości.

Jeśli chcesz, aby ikony instalowanych aplikacji trafiały nie tylko do biblioteki, ale i na ekran główny, musisz włączyć taką opcję. W tym celu uruchom aplikację Ustawienia i wybierzEkran początkowy. Następnie przejdź do sekcji Nowe pobrane aplikacje i wybierz opcję Do ekranu początkowego.

Pamiętaj: zmiana tego ustawienia nie wpłynie na zawartość ukrytych stron ekranu początkowego, jeśli takie masz.

Twoja brakująca aplikacja może znajdować się na ukrytej stronie ekranu głównego

Kolejną z nowych funkcji w iOS 14 jest ukrywanie stron ekranu głównego. Jeśli kiedykolwiek ukryłeś stronę ekranu głównego, aplikacja, której szukasz, może znajdować się na jednej z tych ukrytych stron. Aby to sprawdzić, wciśnij ekran i otwórz edytor ekranu głównego, dotknij, następnie zaznacz wszystkie niezaznaczone strony.

Ukrywanie strony ekranu głównego przestanie wyświetlać nowe aplikacje

Ukrywanie strony ekranu głównego ma wpływ na późniejsze instalowanie aplikacji, i wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Gdy po raz pierwszy ukryjesz stronę lub liczbę stron, ikony nowo instalowanych aplikacji będą automatycznie wyświetlane tylko w bibliotece aplikacji, a nie na ekranie głównym. Jeśli więc nie pamiętasz ustawienia pobierania nowych aplikacji, aby działały w ten sposób, być może przypadkowo uruchomiłeś je po ukryciu strony ekranu głównego.

Sprawdź, czy nie usunąłeś ikony aplikacji przez przypadek

Dodanie funkcjonalności biblioteka aplikacji w systemie iOS 14 zmienia również sposób usuwania aplikacji z iPhone’a. Po długim naciśnięciu aplikacji na ekranie głównym i dotknięciu Usuń aplikację lub dotknięciu ikony minus (-) w edytorze ekranu głównego dostępne są teraz dwie opcje: Usuń aplikację lub Usuń z ekranu głównego. Działając szybko możesz kliknąć opcję usuwania zamiast usuwania. Wydaje ci się, że aplikacja została usunięta, a tam naprawdę usunięta została wyłącznie jej ikona z ekranu głównego. Jeśli chcesz ją odzyskać, nie musisz ponownie instalować aplikacji, ponieważ jedyne, co zostało usunięte to ikona na ekranie głównym. Zamiast tego wystarczy ikonę aplikacji przywrócić na ekran główny.

Jak odszukać i dodać ikonę aplikacji z powrotem do ekranu głównego

W przypadku, gdy ikona aplikacji znajduje się na ukrytej stronie ekranu głównego, odkryj tę stronę. Jeśli nie chcesz odkrywać strony przeciągnij ikonę aplikacji na stronę, która nie jest ukryta. Jeśli nie masz żadnych ukrytych stron, możesz szybko znaleźć brakującą aplikację w bibliotece aplikacji i dodać ją z powrotem do ekranu głównego. Aby przejść do biblioteki aplikacji, przesuń palcem w lewo na ekranie głównym obok ostatniej strony ekranu głównego. Następnie przejrzyj foldery lub przeszukaj listę aplikacji.

Ikonę odnalezionej aplikacji można przywrócić na ekran główny na dwa sposoby. Możesz nacisnąć ikonę aplikacji, a następnie przeciągnąć ją i upuścić w wybrane miejsce na ekranie głównym. Możesz też długo nacisnąć ikonę aplikacji i dotknąć Dodaj do ekranu głównego, a aplikacja pojawi się automatycznie w pierwszym wolnym miejscu na ekranie głównym.

Jeśli w menu nie widzisz opcji Dodaj do ekranu głównego, a aplikacji nie ma na ekranie głównym, prawdopodobnie jest ukryta na ukrytej stronie ekranu głównego. Jeśli nie chcesz przekopywać się przez ukryte strony, nadal możesz użyć metody przeciągnij i upuść, aby przenieść ją ze strony ukrytej na aktywną.

Gdzie szukać zgubionych ikon aplikacji na iPhonie z iOS 14

5/5 - (7 votes)

Powiązane artykuły