Loading...

Gra zdalna Xbox One na urządzeniach z Androidem już dostępna. Teraz także na iOS!

Gra zdalna Xbox One na urządzeniach z Androidem już dostępna. Teraz także na iOS!

Pewnie już wiecie czym jest xCloud. Usługa testowana od lat nazwana została oficjalnie graniem w chmurze w ramach subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate i już działa — także w Polsce. To zdalne strumieniowanie gier z zewnętrznych serwerów Microsoftu na urządzenia z Androidem. Oddaje bogatą kolekcję tytułów first party oraz tych od największych graczy na rynku gier wideo. Wystarczy szybkie połączenie internetowe, dedykowany kontroler i aktywna subskrypcja, by móc cieszyć się rozgrywką. Jednak nie każdy chce lub ma możliwość zagrania zdalnie w jego ulubiony pozycje. Jeśli posiadacie w domu konsolę Xbox One, a telewizor jest okupowany przez innych domowników, to już wkrótce będziecie mogli kontynuować rozgrywkę na swoim urządzeniu mobilnym. Bez konieczności posiadania dodatkowych subskrypcji, czy łączenia się z siecią.

To cię zainteresuje Ofensywa Microsoftu trwa, nowe kontrolery w starej cenieZnamy już polskie ceny za Xbox All Access z konsolą Xbox Series S i X oraz grami w abonamencie

Console Streaming — bo tak nazywano do tej pory funkcję lokalnego strumieniowania gier z konsoli na urządzenia mobilne wchłonięte zostało przez nową wersję aplikacji Xbox. A wszystko za sprawą jej nowej wersji beta udostępnionej na urządzenia z Androidem. Oprócz zmian w interfejsie, ułatwieniu komunikacji ze znajomymi, czy łatwiejszym zarządzaniu biblioteką gier, wprowadza możliwość zagrania w swoje ulubione gry na dodatkowym ekranie. Do tej pory Console Streaming zarezerwowane było wyłącznie dla członków Xbox Insider. Teraz Microsoft otwiera się na wszystkich i zaprasza do testowania swojej usługi.

Gra zdalna z Xbox One na urządzeniach z Androidem już dostępna

Gra zdalna Xbox One na urządzeniach z Androidem już dostępna. Teraz także na iOS!

A ta pozwoli na proste kontynuowanie rozgrywki przechodząc z telewizora na smartfon, czy tablet bez martwienia się o utratę postępu, czy konieczność zaczynania zabawy na nowo. Na tę chwilę do urządzenia z Androidem podłączycie konsole Xbox One, ale już za kilka miesięcy będziecie mogli to zrobić z Xbox Series X i Xbox Series S, które będziecie mogli kupić m.in. w opcji Xbox All Access dającej dostęp do wybranej konsoli nowej generacji i abonamentu Xbox Game Pass Ultimate w 24 miesięcznych płatnościach. Aplikację Xbox w wersji beta znajdziecie w Google Play.

Czytaj dalej poniżej

Wraz z najnowszą aktualizacją aplikacji Xbox na iOS (wersja 2009.1009.1918) posiadacze iPhone’ów i iPadów mają możliwość zdalnego zagrania w swoje ulubiony gry z konsoli Xbox One, którą posiadają w domu. Aktualizacja wprowadza możliwość konfigurowania konsoli na odległość i zarządzanie zainstalowanymi grami, przeglądania zrzutów ekranów i zapisanych fragmentów rozrywki, dzielenie się nimi z innymi oraz odblokowuje dostęp do czatu i rozmów w grupach z przyjaciółmi korzystającymi z różnych platform. Niestety z aplikacji Xbox zniknął sklep — co uniemożliwia zakup gier i realizowanie kodów promocyjnych z poziomu samej aplikacji. Być może Microsoft pracuje nad nową, mobilną, odsłoną swojego sklepu Marketplace i wraz z premierą konsol Xbox Series X|S jego odświeżona wersja pojawi się na urządzeniach mobilnych.

A co z xCloud na iOS? W tym temacie za wiele się nie ruszyło. Apple wciąż obstaje przy swoim i nie dopuści rozwiązania oferowanego przez Microsoft do swojego App Store. Alternatywą ma być możliwość uruchomienia gry w chmurze z wykorzystaniem przeglądarek — na co Apple pozwala. Microsoft zapowiada, że rozwiązania, z których korzysta np. Amazon, będą dostępne dla użytkowników iOS/iPadOS już na początku przyszłego roku. xCloud poprzez Safari na iPhonie, czy iPadzie ma być dostępny na tych samych zasadach, co na Androidzie.

Powiązane artykuły