Loading...

Kolejna legenda powraca. Oto nowa Nokia 6310

Kolejna legenda powraca. Oto nowa Nokia 6310

Nokia 6310 zadebiutowała w marcu 2001 roku. Łączyła eleganckie wzornictwo, wydajną baterię, prostotę obsługi, biznesowe funkcje oraz zaawansowane — jak na tamte czasy — technologie (mowa o jednym z pierwszych telefonów z Bluetoothem). To wszystko sprawiło, że komórka skradła serca biznesmenów i polityków na całym świecie. Zwłaszcza za sprawą wprowadzonego rok później wariantu 6310i.

Komórka była w niektórych kręgach tak kultowa, że ponad dekadę po premierze przeżywała drugą młodość na aukcjach internetowych, gdzie ceny zadbanych egzemplarzy sięgały setek dolarów. Wiadomo, że przynajmniej do 2008 roku z Nokii 6310 korzystał Lech Kaczyński.

Po 20 latach Nokia 6310 doczekała się uwspółcześnionej wersji

Choć — nie ma co ukrywać — całe uwspółcześnienie sprowadziło się do przepakowania zwykłej komórki z kolorowym ekranem do obudowy nawiązującej wizualnie do klasyka z 2001 roku. Nokia 6310 nie ma szans spełnić choć podstawowych wymagań dzisiejszego biznesmena.

Kolejna legenda powraca. Oto nowa Nokia 6310

Nokia chwali się przede wszystkim prostotą obsługi. Komórka ma relatywnie duży ekran, spore klawisze oraz menu z opcjonalnymi powiększonymi ikonami i czcionkami, mającymi zapewnić większą czytelność.

Obudowa dostępna w czarnej i zielonej wersji kolorystycznej skrywa:

Akumulator Nokii 6310 — według zapewnień producenta — ma działać na jednym ładowaniu "tygodnie". I tak, telefon ma zainstalowaną grę Snake.

Cena? W Polsce nowa Nokia 6310 kosztować będzie 259 zł. Sprzedaż ma ruszyć na początku sierpnia.

Zobacz także:

Powiązane artykuły