Loading...

Jak usunąć konto Google z telefonu?

Jak usunąć konto Google z telefonu?

Smartfony, tak jak każde urządzenia z Androidem, oczekują od użytkowników założenia konta Google podczas logowania. To ono umożliwia nam synchronizację danych telefonu z chmurą Google, a także zapewnia dostęp do wielu różnych darmowych lub płatnych w Sklepie Play aplikacji. Kiedy już to zrobisz, informacje powiązane z kontem będą automatycznie synchronizowały się z twoim telefonem. Zdarza się jednak, że chcielibyśmy usunąć konto Google? Czy jest to możliwe? Tak - istnieją dwie opcje.

Jak usunąć z telefonu konto Google?

Pierwszym sposobem na usunięcie konta Google z telefonu czy innego urządzenia z Androidem jest jego odłączenie w „Ustawieniach konta”. Po kliknięciu w odpowiednią zakładkę zobaczymy wszystkie konta, które są dostępne na naszym urządzeniu (Facebook, Instagram, Gmail itp.). Na tym etapie możemy zdecydować, co właściwie chcemy usunąć. W celu usunięcia konta Google ze smartfona wystarczy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

Kiedy wykonasz ostatni krok system zada ci pytanie potwierdzające: czy na pewno chcesz usunąć akurat to konto z urządzenia. Jeśli jest to jedyne konto Google na telefonie, ze względów bezpieczeństwa musisz podać wzór, kod PIN lub hasło. Natomiast, jeśli masz kilka kont Google, to usunięcie jednego nie spowoduje usunięcia pozostałych. Na koniec najważniejsze, czyli kilka informacji dotyczących konsekwencji usunięcia konta Google. Decydując się na wykonanie opisanej operacji utracisz:

Jak usunąć konto Google z telefonu?

W związku z tym zanim usuniesz konto Google z telefonu warto przejrzeć swoje dane i skorzystać z opcji „Pobierz swoje dane”. To narzędzie, w którym możemy wyeksportować kopię swoich danych Google - możesz pobrać wszystkie dane lub wybrać konkretne usługi. Po wyborze danych, które chcesz uwzględnić i przechodzimy do następnego kroku, czyli sposobu ich dostarczenia. W zakładce „Dostosuj format archiwum” możemy wybrać paczkę do pobrania na komputer (dostaniemy maila, kiedy będzie gotowa), lub dodać dane do Dysku Google, usługi Dropbox, OneDrive lub Box. Musimy jednak uważać, żeby wielkość archiwum nie przekroczyła pojemności naszego konta. Po utworzeniu archiwum mamy tydzień na jego pobranie. Całość będzie podzielona na osobne skompresowane pliki, których może być naprawdę dużo. Przy wyborze formatu ZIP całość zostanie podzielona na paczki o wielkości 2 GB, a przy wyborze TGZ jeden plik może mieć do 50 GB. Przed pobraniem archiwum musimy podać hasło do swojego konta Google, co jest dodatkowym zabezpieczeniem.

Jak usunąć konto Google z telefonu po resecie?

Jednym z najszybszych, ale jednocześnie najbardziej inwazyjnych sposobów jest usunięcie z naszego telefonu konta Google jest resetowanie smartfona do ustawień fabrycznych. W tym celu przejdź do „Ustawień”, a następnie wybierz pozycję: „Kopia i kasowanie danych”. W tej sekcji przejdź do „Ustawień fabrycznych”, a w ramach ostatniego kroku wybierz opcję: „Resetuj telefon”. Należy jednak pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na użycie opisanej metody nasze wszystkie dane takie jak: zdjęcia, notatki, kontakty zapisane w telefonie oraz inne ustawienia zostaną usunięte.

Zobacz także: Facebook i Instagram zakazują "seksualnego" zastosowania popularnych emoji

Zobacz także: Jak usunąć konto na Instagramie? Czyli poradnik dla tych, które potrzebują wytchnienia

Zobacz także: Seksistowska karta od Apple - o co chodzi w całym tym zamieszaniu?

Żyłam przez tydzień bez telefonu

Powiązane artykuły