Loading...

Jak zhakować blokadę ekranu w modelu Xperia Z

Jak zhakować blokadę ekranu w modelu Xperia Z

Dopiero co pisałem o syndromie nagłej śmierci, który boleśnie dotknął flagowca Sony. Producent błyskawicznie przygotował aktualizację oprogramowania, choć nie poinformował, czy łatka zapobiega poważnym awariom smartfona.

Okazuje się, że nagłe wyłączenia bez możliwości ponownego uruchomienia to niestety nie jedyna przypadłość tego urządzenia. Blokadę wyświetlacza modelu Xperia Z można w stosunkowo łatwy sposób obejść otrzymując szybko dostęp do zawartości telefonu. Na wideo poniżej Scott Reed prezentuje kolejność czynności prowadzących do obejścia zabezpieczenia.

Wystarczy wpisać na ekranie z klawiaturą numeryczną kod serwisowy *#*#7378423#*#*, by poprzez pozycję testu diagnostycznego NFC i naciśnięcie klawisza home móc przejść do głównego pulpitu. O ile możliwość wpisania kodu serwisowego jest czymś normalnym, o tyle możliwość bezproblemowego przejścia z menu serwisowego do interfejsu odblokowanego telefonu już nie.

Blokada ekranu w modelu Xperia Zwideo: Scott Reed przez YouTube

Jak zhakować blokadę ekranu w modelu Xperia Z

Nie demonizujemy. Po zgubieniu telefonu, złodziej raczej nie będzie miał problemu z obejściem banalnej w sumie blokady. Niestety luka w zabezpieczeniu jest faktem i każdy właściciel ma prawo spodziewać się jej naprawienia.

Każdy flagowy model każdego producenta jest bacznie badany zarówno przez użytkowników, jak i przez konkurencję. Każdy błąd, wada, niedociągnięcie wyjdą w końcu na jaw. To dobrze dla użytkowników. To doskonały sprawdzian dla sprawności i troski producenta. Wszyscy wygrywają, choć do czasu aktualizacji trzymajcie raczej swoją Xperię Z w bezpiecznym miejscu.

Powiązane artykuły