Samsung

Samsung

Kategoria

Jeśli Xiaomi nie sprzeda mi tego smartfona w Polsce, to będę wściekły. Nic więcej mi nie potrzeba

Za pomocą Chrisfugiel

Xiaomi Flip? Czemu nie! Na chwilę przed premierą Xiaomi 12 do sieci trafiają grafiki przedstawiające telefon Xiaomi, który naprawdę chciałbym sobie kupić. Czego się po nim spodziewać?

Xiaomi ma za sobą bardzo udany rok. Utrzymuje się wysoko na listach sprzedaży, ma za sobą premiery naprawdę udanych smartfonów i zaczyna dominować na rynku mobilnej fotografii. Jedyne, czego brakuje im do kompletu, to składany smartfon, którym podbije Europę. I to właśnie widzimy w dzisiejszym przecieku.

Samsung Galaxy Z Flip 3 5G to na pewno pierwszy składany telefon, którego mogą kupić sobie przeciętni użytkownicy. Wcześniej trzeba było iść na kompromisy i płacić krocie. Xiaomi wykazało tu zadziwiającą cierpliwość – niemal, jak Apple. Technologia elastycznych ekranów jest już dojrzała, a Oppo Find N pokazał, że Samsunga może bez problemu pobić na jego własnym polu.

Xiaomi w najbliższych miesiącach też pokaże składanego smartfona / fot. MySmartPrice

Składany smartfon Xiaomi to ujmująca prostota

Jeśli Xiaomi nie sprzeda mi tego smartfona w Polsce, to będę wściekły. Nic więcej mi nie potrzeba

Co to znaczy? Chociażby tyle, że na ekranie prawie nie ma widocznego zgięcia. Cena jest nieco niższa, a zaplecze fotograficzne – najlepsze wśród składanych modeli. Nie oczekuję, że Xiaomi w składaku typu „klapka” od razu zmieści wszystkie swoje najmocniejsze strony. Oczekuję, że sprzeda mi rozsądnie wyceniony telefon ze średniopółkowym procesorem w cenie niższej, niż ich topowe modele. Oraz tego, że znajdę go w polskich sklepach (Xiaomi Mi Mix Fold, patrzymy na Ciebie).

Xiaomi w najbliższych miesiącach też pokaże składanego smartfona / fot. MySmartPrice

Xiaomi nie wygląda, jakby próbowało wykorzystać cały swój arsenał. Na zewnątrz znajdziemy tylko dwa obiektywy, a ekranik do wyświetlania powiadomień jest niewielki. Najważniejsze jednak jest to, że projekt zakłada telefon bez szczeliny pomiędzy połówkami obudowy. Nie sądzę, by Xiaomi zdecydowało się za to na wodoszczelność czy bezprzewodowe ładowanie.

Póki co w dniu dzisiejszym możemy liczyć na inne święto każdego fana chińskiego producenta. Na jednej premierze zobaczymy Xiaomi 12, nowy smartwatch Xiaomi S1 oraz nakładkę MIUI 13. Na kilkadziesiąt minut przed tym wydarzeniem możesz zapoznać się ze specyfikacją tego wspaniałego, kompaktowego flagowca.

Jutro premiera smartfona, którego kupią miliony: specyfikacja Xiaomi 12 to cud, miód i orzeszki!

15

Jun/2022