Loading...

Może to Nokia miała rację, a my się mylimy. Tani smartfon tempem aktualizacji zawstydza flagowce

Może to Nokia miała rację, a my się mylimy. Tani smartfon tempem aktualizacji zawstydza flagowce

Android 12 w błyskawicznym tempie trafia na tani telefon Nokia X10. Haczyk? Na liście oczywiście nie ma Polski – najwyraźniej u nas nie ma wystarczająco wielu użytkowników.

Nokia w 2021 roku zaskakuje. Z jednej strony nie pokazała nawet jednego modelu, który wybiłby się ponad przeciętność w swojej cenie. Ba, zwykle są poniżej tego poziomu. Z drugiej strony notują jednak całkiem dobrą sprzedaż i na pewno nie można im odmówić jednego. Z tempa aktualizacji do Android 12 wywiązują się wzorowo.

Mowa tu o modelu Nokia X10, której na pewno daleko jest do tytułu flagowca. Ot, taki sobie średniak, który niestety nadal wyglądem, ekranem i procesorem odstaje od dowolnego rywala w tej cenie. Nawet Samsung ma za takie pieniądze znacznie lepiej wyposażone telefony. Sęk w tym, że żaden z Xiaomi, realme, Samsungów i tak dalej nie działa jeszcze na najnowszej wersji systemu.

Nokia X10 / fot producenta

Kiedy Nokia X10 dostanie Android 12 w Polsce?

Może to Nokia miała rację, a my się mylimy. Tani smartfon tempem aktualizacji zawstydza flagowce

Żeby daleko nie szukać – mój OnePlus 8T też go nie ma. A przecież teoretycznie pochodzi od producenta, któremu w przeszłości szybkie aktualizowanie telefonów szło całkiem nieźle. Czy to jest powód, żeby iść do sklepu po telefon Nokia? No… chyba raczej nie.

Android 12 na Nokii X10 ma dostać Android 12 na 35 rynkach na całym świecie. Ponieważ Nokia ma nas całkowicie gdzieś (serio, kraje pokroju Albanii czy Islandii dostają ją szybciej, a ich populacja to ułamek polskiej) aktualizacja, te 3 osoby, które kupiły ten model w Polsce, nie otrzymają aktualizacji. Nawet u nas nie powinniśmy czekać długo, więc – droga trójko szaleńców – cierpliwości.

Jeśli twój telefon nie miał tyle szczęścia, by już dzisiaj załapać się na nowy system, to nie masz co rozpaczać. Aktualizacja do Android 12 już niedługo powinna pojawić się na smartfonach z poniższej listy.

Kiedy Twój smartfon dostanie Androida 12? Oto kompletna lista terminów (stan na grudzień 2021)

Powiązane artykuły