Loading...

Płatność telefonem w mBanku – jakie są opcje i możliwości?

Płatność telefonem w mBanku – jakie są opcje i możliwości?

Na czym polega płatność telefonem w mBanku? Wystarczy Ci telefon, kilka prostych kliknięć i zbliżenie urządzenia do terminala. Tylko jaki sposób na transakcję wybrać? Przeczytaj o 7 polecanych możliwościach w 2021 roku! Warto dodatkowo wspomnieć, iż najpopularniejszym sposobem transakcyjnym w 2020 były płatności zbliżeniowe Apple Pay oraz Google Pay – w tym czasie odnotowano ponad 60 mln takich transakcji!

Z tego artykułu dowiesz się:

Spis treści:


Na czym polega płatność telefonem w mBanku? – 7 możliwości

Płatność telefonem w mBanku to nic innego jak transakcja zbliżeniowa bez konieczności użycia standardowej karty płatniczej. W zależności od wyboru konkretnej opcji wystarczy odblokować telefon, użyć odpowiedniej funkcji, zbliżyć urządzenie i gotowe! W mBanku możemy wyróżnić 5 podstawowych sposobów płatności mobilnych m.in.:

Marka mBank oferuje dodatkowo płatności zbliżeniowe telefonem z naklejką oraz przelewy na numer telefonu, które docierają do odbiorcy nawet w kilkadziesiąt sekund od zrealizowania transakcji. Jak korzystać z oferowanych płatności telefonem w mBanku i wykonywać przelewy na numer telefonu? Oto zestawie 7 najpopularniejszych opcji transakcji mBank!

1. Google Pay

Jeden z bardzo popularnych sposobów na płatności zbliżeniowe telefonem wśród użytkowników systemu Android. W celu uruchomienia powyższej opcji wystarczy dodać kartę kredytową lub debetową do Google Pay.

Jak dodać kartę do Google Pay w 7 prostych krokach?

Jak płacić z Google Pay?

Aby zapłacić z Google Pay poniżej 100 zł, wystarczy „wybudzić telefon” i przyłożyć go do terminala płatniczego. W transakcjach przekraczających powyższą kwotę należy odblokować telefon i dokonać opłaty zbliżeniowej. Po zaakceptowaniu płatności otrzymamy potwierdzenie.

Jak płacić telefonem? ->

2. Apple Pay

Przydatny sposób płatności telefonem w mBanku wśród użytkowników korzystających ze smartfonów z oprogramowaniem iOS. Aby rozpocząć korzystanie z powyższej opcji, wystarczy dodać kartę kredytową lub debetową do aplikacji Wallet na iPhone.

Jak dodać kartę do Apple Pay w 5 prostych krokach?

Jak płacić z Apple Pay?

Płatność z Apple Pay jest dziecinnie prosta. Wystarczy otworzyć aplikację Wallet i w zależności od modelu nacisnąć dwukrotnie przycisk boczny lub „home”. Następnie należy potwierdzić użycie karty w urządzeniu PIN-em lub Face ID i przyłożyć je do czytnika zbliżeniowego.

3. BLIK

Płatność telefonem w mBanku przy pomocy kodów jednorazowych BLIK jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Opcja ta umożliwia wypłatę gotówki z bankomatów oraz płatność za zakupy w sklepach internetowych jak i stacjonarnych. Wystarczy pobrać aplikację mobilną mBanku i wybrać ikonę BLIK dostępną bezpośrednio po zalogowaniu.

Płatność telefonem w mBanku – jakie są opcje i możliwości?

Jak płacić BLIK-iem w 3 prostych krokach?

Warto również wspomnieć, iż mBank posiada opcję usprawniającą zakupy internetowe. Otóż płatność można zatwierdzić i zapamiętać. Pozwala to zapłacić BLIK-iem znacznie szybciej, bez podawania kodu z aplikacji.

4. Garmin Pay

Aplikacja Garmin Pay umożliwia szybką i wygodną płatność zegarkiem. Można ją zainstalować na urządzeniach z oprogramowaniem Android oraz iOS. Aby działała poprawnie należy pobrać program Garmin Connect Mobile, po czym skonfigurować go zgodnie z instrukcją.

Jak dodać kartę do Garmin Pay w 5 prostych krokach?

Jak płacić z Garmin Pay?

Płatność z Garmin Pay jest bardzo podobna do transakcji przy pomocy Apple Pay oraz Google Pay. Największa różnica polega na tym, że płatność z Garmin Pay może odbywać się także za pośrednictwem zegarka.

Zatem, aby zapłacić przy pomocy powyższej metody, należy nacisnąć i przytrzymać przycisk akcji lub menu, po czym wybrać ikonkę portfela. Następnie wpisujemy 4-cyfrowy PIN, używamy odpowiedniej karty (jeśli skonfigurowaliśmy więcej niż jedną), a na zakończenie zbliżamy zegarek do terminala i dokonujemy płatności.

5. FitBit Pay

Aplikacja FitBit Pay pozwala zapłacić szybko i wygodnie w Polsce jak i za granicą (w każdym miejscu, gdzie można dokonywać transakcji zbliżeniowych). Aby korzystać z powyższej funkcjonalności, należy pobrać program FitBit na telefon z oprogramowaniem Android, iOS lub Windows Phone.

Jak dodać kartę do FitBit Pay w 7 prostych krokach?

Jak płacić z FitBit Pay?

Płatność z FitBit Pay jest niemal identyczna, jak transakcja z Garmin Pay. Jedyną różnicą jest fakt, iż FitBit Pay to tzw. cyfrowy portfel, który jest rekomendowany przez mBank, nawet do płatności zagranicznych używając telefonu lub zegarka.

Aby zapłacić przy pomocy powyższej metody, należy nacisnąć przycisk z lewej strony urządzenia. Po wyświetleniu wizerunku karty musimy wpisać 4-cyfrowy PIN do portfela. Ostatnim krokiem jest wybór wirtualnej karty płatniczej (jeśli zdecydowaliśmy się na konfigurację kilku kart) i zbliżenie zegarka do terminala.

6. Płatności zbliżeniowe telefonem z naklejką

Płatności zbliżeniowe telefonem z naklejką nie różnią się praktycznie niczym od transakcji klasyczną kartą. Jedyna zmiana jest taka, że w tym przypadku naklejka na telefonie lub innym dowolnym przedmiocie staje się środkiem płatniczym.

Jak płacić zbliżeniowo telefonem z naklejką w 3 prostych krokach?

Jak zamówić naklejkę zbliżeniową mBank?

Naklejkę zbliżeniową mBank można zamówić przez Internet, składając wniosek online lub w placówce mBanku. W razie dodatkowych pytań warto skontaktować się z mLinią pod numerem +48 801 300 800.

Jak płacić telefonem? ->

7. Przelewy na numer telefonu

Płatność telefonem w mBanku może odbyć się również wykonując przelew na wybrany numer. Wystarczy, żeby odbiorca korzystał z opcji przelewów na telefon BLIK – wtedy pieniądze wpłyną błyskawicznie na jego konto.

Jak zrobić przelew na telefon w 5 prostych krokach?

Jak rozpocząć korzystanie z przelewów na numer telefonu?

Aby rozpocząć korzystanie z przelewów na numer telefonu, należy wybrać ikonkę 3 pasków znajdujących się w lewym górnym rogu ekranu. Następnie przechodzimy do koła z ustawieniami, klikamy „Przelew na numer telefonu”, akceptujemy oświadczenia, rejestrujemy się, zatwierdzamy PIN-em i gotowe!

Płatność telefonem w mBanku – czy warto?

Płatność telefonem w mBanku to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo. Jest szczególnie przydatne przy płatnościach internetowych, ponieważ nie przekazujemy danych karty płatniczej np. dla sklepu.

Warto również wspomnieć o wpłatach i wypłatach BLIK, które zabezpieczają przed zeskanowaniem naszego środka płatniczego przy użyciu specjalnych, niemal niewidocznych urządzeń szpiegowskich. Wynika to z faktu, iż do transakcji BLIK nie wykorzystujemy karty płatniczej, a jedynie kod BLIK z aplikacji mBanku.

Na czym polega płatność telefonem w mBanku? Jakie są opcje i możliwości? Podsumowanie

Płatność telefonem w mBanku to transakcja zbliżeniowa przy pomocy karty płatniczej zarejestrowanej w konkretnej aplikacji na danym urządzeniu. Do 7 najczęściej wykorzystywanych funkcjonalności należą: Google Pay, Apple Pay, BLIK, Garmin Pay, FitBit Pay oraz płatności zbliżeniowe telefonem z naklejką czy nawet przelewy na numer telefonu.

Płatność telefonem w mBanku stała się bardzo popularna od momentu wprowadzenia Google Pay, Apple Pay oraz BLIK ze względu na bezpieczeństwo i prostotę dokonywanych transakcji. Od teraz oszuści nie mogą zeskanować ani ukraść Twojej karty, ponieważ masz ją w telefonie. Dużym plusem tej metody jest również płatność bez podawania kodu PIN nawet powyżej 100 zł (wystarczy skan Face ID lub wpisanie kodu zabezpieczającego konkretne urządzenie).

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Tagi: Android, Aplikacje, Apple, Google, iOS, Windows PhoneBezpłatny serwis doradców komórkowychDobierzemy Ci najlepszą ofertę!+48Już {{count}} {{count_form}}dzisiaj rozmowęProszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.Klikając „ZAMÓW ROZMOWĘ” oświadczasz, że zapoznałeś/zapoznałaś się z Regulaminem Serwisu i akceptujesz jego postanowienia.Informacja o administratorze Twoich danych osobowych, celach i zasadach ich przetwarzania oraz należnych Ci prawach (plik PDF).Wszystko gotowe!Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dominik Bigosiński

Zawodowy copywriter specjalizujący się w pisaniu artykułów dla branży telekomunikacyjnej. Po godzinach pasjonat i sędzia piłki nożnej, a z zamiłowania - gracz przygodowych gier akcji

Zobacz inne wpisy tego autora

Dodaj komentarz

Pole wymaganeKlikając "OPUBLIKUJ KOMENTARZ" oświadczasz, że zapoznałeś/zapoznałaś się z Regulaminem Serwisu i akceptujesz jego postanowienia.Informacja o administratorze danych osobowych Pole wymaganeKlikając "OPUBLIKUJ KOMENTARZ" oświadczasz, że zapoznałeś/zapoznałaś się z Regulaminem Serwisu i akceptujesz jego postanowienia.Informacja o administratorze danych osobowych

Powiązane artykuły