Samsung

Samsung

Kategoria

Ruszyła przedsprzedaż PinePhone PRO z Linuxem na pokładzie. Ile kosztuje i co potrafi?

Za pomocą Chrisfugiel

Obejrzyj w

Przyzwyczajeni do specyfikacji technicznych telefonów z Androidem oraz iPhone’ów możemy być rozczarowani. W końcu PinePhone PRO został w przedsprzedaży wyceniony na 399 USD (około 1500 zł). Mógłby mieć chociaż lepszą kamerę. Tymczasem nie koniecznie i wymaganie od PinePhone PRO standardu telefonu użytkowego jest nieporozumieniem.

Na aktualnym etapie rozwoju systemów operacyjnych z rodziny Linux, wartość wielu funkcjonalnościowych parametrów urządzeń mobilnych jest względna. Jeśli błędem jest krótkowzroczność producenta i tak muszą to zweryfikować użytkownicy. Aktualnie trudno to ocenić, a projekt telefonu nie wyskoczył jak zając z kapelusza i wynika z kilkuletnich doświadczeń poprzedniego modelu.

Ruszyła przedsprzedaż PinePhone PRO z Linuxem na pokładzie. Ile kosztuje i co potrafi?

PinePhone PRO jest też telefonem, który posłuży dłużej, niż rok lub spotka go kontakt z kostką brukową. Producent sprzedaje i będzie sprzedawał w przyszłości wszystkie składające się na niego podzespoły: od szybki i baterii, po kamerę i płytę główną. Wystarczą nam dwie dłonie i śrubokręt krzyżakowy, żeby wymienić uszkodzoną część. Jej zmiana na element o wyższych możliwościach też nie jest wykluczona.

Źródło: Pine64, oprawa graficzna: You Tube

Przeczytaj także:

10

Apr/2022