Samsung

Samsung

Kategoria

Samsung Galaxy Note 20 oficjalnie. Lepszy rysik, lepszy aparat i głębsza integracja z Windowsem

Za pomocą Chrisfugiel

Przewidziane przez producenta warianty to Galaxy Note 20 i Note 20 Ultra. Jest między nimi spora przepaść, dlatego najpierw omówimy wyłącznie mocniejszy model, a na koniec przyjrzymy się wszystkim różnicom względem modelu podstawowego.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra dostał bardziej precyzyjny rysik S Pen z nowymi gestami

Opóźnienie wykrywania dotyku przez rysik zmniejszono z 46 do rekordowych 9 ms, dzięki czemu reakcja ekranu ma być natychmiastowa, niczym podczas korzystania ze zwykłej kartki i długopisu.

S Pen — podobnie jak w przypadku poprzedniej generacji — ma wbudowany żyroskop i moduł Bluetooth, ale Samsung rozszerzył zakres jego możliwości.

Rysik wykrywa teraz nowe gesty:

W serii Galaxy Note 20 Samsung udoskonalił notatnik, który uzbrojono w funkcję wyrównywania do linii odręcznie wpisywanego tekstu. Kolejna nowość to szersze możliwości zapisu notatek: jako m,in. dokument PDF, Word lub PowerPoint.

Samsung Galaxy Note 20 to także bezprzewodowy DeX i głębsza integracja z Windowsem

Tryb desktopowy nie wymaga teraz używania żadnych przystawek, ani nawet kabli. Wystarczy telewizor lub monitor z funkcją Screen Mirroring, by wyświetlić na nim interfejs inspirowany systemami pecetowymi.

Samsung we współpracy z Microsoftem rozszerzył ponadto możliwości funkcji Łącze do Windows, która pozwala połączyć z komputerem. Teraz na peceta będzie można przesłać strumieniowo interfejs androidowej aplikacji. Przed końcem roku ma zostać dodana możliwość korzystania w taki sposób z nawet sześciu apek jednocześnie.

W ramach partnerstwa Samsung zadbał ponadto o to, by Galaxy Note 20 automatycznie synchronizował notatki z usługami OneNote oraz Outlook.

Samsung Galaxy Note 20 pozwoli zagrać w gry z Xboksa

Smartfon został zoptymalizowany pod kątem usługi xCloud, która startuje w Polsce 15 września. Ma umożliwiać komfortową rozgrywkę w chmurze przy maksymalnie niskich opóźnieniach, zwłaszcza w zasięgu 5G.

Samsung Galaxy Note 20 oficjalnie. Lepszy rysik, lepszy aparat i głębsza integracja z Windowsem

Na nabywców Galaxy Note'a 20 czeka specjalna oferta związana z abonamentem Xbox Game Pass Ultimate. Szczegóły na końcu wpisu.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra ma potrójny aparat z peryskopowym teleobiektywem i udoskonalonym autofokusem

Wysepka z tyłu obudowy skrywa:

Do robienia selfie służy natomiast aparat 10 Mpix z przysłoną f/2,2 i autofokusem Dual Pixel.

Aparat główny Galaxy Note'a 20 Ultra wykorzystuje technologię łączenia pikseli 9:1, więc w trybie domyślnym robi zdjęcia 12 megapikselowe. Jest jednak możliwość robienia fotek w pełnej rozdzielczości.

Samsung podkreśla, że dzięki laserowemu czujnikowi ustawianie ostrości ma przebiegać szybciej i sprawniej niż w przypadku S20 Ultra. Deklarowany zakres pomiaru odległości to 10 — 130 cm we wnętrzach i 10 — 75 cm na zewnątrz.

Zastosowany peryskopowy teleobiektyw generuje 5-krotne przybliżenie optyczne oraz maksymalnie 50-krotne cyfrowe.

Samsung usprawnił także możliwości rejestracji wideo

Galaxy Note 20 odziedziczył po serii S20 funkcję nagrywania wideo 8K. Takie filmy rejestrowane są w 24 kl/s w formacie 16:9 lub 21:9.

Teraz po kliknięciu wybranej pozycji na suwaku zoomu Galaxy Note 20 automatycznie wygeneruje płynne zbliżenie lub oddalenie.

Smartfon daje ponadto większą kontrolę nad rejestrowanym dźwiękiem. Można ręcznie aktywować i dezaktywować mikrofony wbudowane oraz zewnętrzne. Z kolei po sparowaniu Galaxy Note'a 20 ze słuchawkami Galaxy Buds Live te wykorzystywane są do odszumiania dźwięku otoczenia.

Dodatkowo w trybie wideo bardziej zaawansowani filmowcy mogą korzystać z histogramu.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra ma wyświetlacz Dynamic AMOLED 2x oraz nowe szkło Gorilla Glass Victus

Smartfon ma 6,9-calowy ekran o rozdzielczości 1440p, proporcjach 19,3:9 i delikatnie zaokrąglonych krawędziach. W jego górnej części znalazł się otwór z aparatem do selfie.

Panel odświeża obraz w 120 Hz, a dotyk w 240 Hz. Częstotliwość odświeżania obrazu ma być dostosowywana automatycznie w zakresie 1–120 Hz w zależności od aktualnie wyświetlanych treści, aby oszczędzać energię.

Producent deklaruje, że nowa generacja wyświetlacza cechuje się ponadto jasnością maksymalną wyższą o 25 proc.

Warstwę multimedialną dopełniają głośniki stereo dostrojone przez firmę AKG.

Galaxy Note 20 Ultra to pierwszy smartfon, którego przód i tył pokryty jest nowym szkłem Gorilla Glass Victus. Cechuje się ono podwyższoną odpornością zarówno na stłuczenia, jak i zarysowania.

Dostępne wersje kolorystyczne to czarna, biała oraz miedziana. Kolor rysika każdego modelu odpowiada barwie obudowy.

Samsung Galaxy Note 20 obsługuje technologię Ultra Wideband

Nowy czip służy do orientowania telefonu w przestrzeni i nawiązywania bezpiecznej komunikacji. Będzie on wykorzystywany m.in. przez funkcję Point to Share do wysyłania plików — wystarczy skierować jeden telefon w stronę drugiego, a ten pojawi się na szczycie listy udostępniania.

Rozwiązanie to służyć będzie również do lokalizowania innych urządzeń Galaxy.

W przyszłości czip Ultra Wideband ma pełnić także funkcję bezpiecznego cyfrowego klucza do drzwi czy samochodu. Samsung zapewnia, że pracuje nad rozszerzeniem funkcjonalności tej technologii z partnerami.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra: specyfikacja obejmuje Exynosa 990 i modem 5G

Europejski wariant smartfonu odziedziczył układ po serii S20. Wspiera go 12 GB pamięci RAM. Warto odnotować, że wariant Ultra — w przeciwieństwie do mniejszego modelu — nie jest dostępny w wersji bez 5G.

Pełne wyposażenie prezentuje się tak:

Bateria Galaxy Note'a 20 obsługuje przewodowe ładowanie 25 W oraz bezprzewodowe 15 W. Samsung deklaruje napełnienie akumulatora od 0 do 50 proc. w 30 minut. Jest i bezprzewodowe ładowanie zwrotne, więc smartfon może służyć do ładowania innych telefonów, zegarków czy słuchawek.

Telefon ma dwa sloty na karty SIM oraz czip eSIM, ale dostępność poszczególnych wariantów może być uzależniona od kanału dystrybucji.

Samsung Galaxy Note 20 kontra Note 20 Ultra: różnice

Smartfon dostępny jest także w mniejszym wariancie bez dopisku Ultra. Od droższego modelu odróżnia go:

Reszta wyposażenia i funkcji jest taka sama w obu przypadkach.

Samsung Galaxy Note 20: ceny w Polsce

W zależności od wariantu, ceny prezentują się tak:

Przedsprzedaż rusza 5 sierpnia, a regularna sprzedaż 21 sierpnia. Samsung tradycyjnie przygotował promocyjne zestawy przedsprzedażowe, które uzależnione są od modelu.

Galaxy Note 20 Ultra 5G — do wyboru:

Galaxy Note 20 — do wyboru

12

Jun/2022