Samsung

Samsung

Kategoria

Samsung goni konkurentów z Chin. Dostępny w promocji Galaxy A52s 5G stał się jeszcze lepszy!

Za pomocą Chrisfugiel

Samsung zdaje sobie sprawę z tego, że chińska konkurencja coraz bardziej zagraża jego pozycji na rynku. Firma z Korei postanowiła działać i… skopiowała ich pomysł na zwiększenie ilości pamięci operacyjnej. Pierwszy funkcję RAM Plus dostał dostępny w promocji Samsung Galaxy A52s 5G.

Chińska konkurencja robi, co może, by Samsung przestał być największym sprzedawcą smartfonów na świecie. Koreańczycy robią, co mogą, by pozostać na tronie.

Nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że Samsung Galaxy A52s 5G jest jednym z tych smartfonów, który pomoże swojemu twórcy w tej trudnej grze. Jasne, nie jest to tani flagowiec, ale pod niektórymi względami zostawia on je daleko w tyle. A wszystko to w cenie, którą można nazwać w pełni akceptowalną.

Samsung uznał jednak, że Galaxy A52s da się jeszcze poprawić i to w bardzo prosty sposób. Firma sięgnęła po metodę… swoich największych rywali.

Samsung Galaxy A52s 5G z RAM Plus

Samsung goni konkurentów z Chin. Dostępny w promocji Galaxy A52s 5G stał się jeszcze lepszy!

Samsung Galaxy A52s 5G dostał w Indiach nową aktualizację podpisaną ciągiem znaków A528BXXU1AUH9. Na liście zmian widnieje jedna, bardzo interesująca pozycja: dodanie funkcji RAM Plus.

Samsung Galaxy A52s z nową aktualizacją / fot. SammobileSamsung Galaxy A52s z RAM Plus / fot. Sammobile

RAM Plus to nic innego jak opcja sztucznej rozbudowy pamięci operacyjnej poprzez wykorzystanie pamięci wewnętrznej (tzw. wirtualizacja). Nie jest to nowość w branży: od jakiegoś czasu rozwiązaniem tym chwalą się wybrane smartfony OPPO i realme.

W przypadku Galaxy A52s wirtualny RAM może mieć pojemność 4 GB, więc teoretycznie daje nam to łącznie 10 GB RAM. Może nie jest to aż tak kuszące, jak 100% pamięć operacyjna o takiej pojemności, ale zawsze to miły dodatek.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy omawiana aktualizacja trafi na polskie egzemplarze Galaxy A52s 5G, ale obstawiałbym wrzesień lub październik. Nie spodziewam się żadnego większego opóźnienia.

Promocja na Galaxy A52s

Przy okazji pozwolę sobie przypomnieć, że Samsung Galaxy A52s 5G jest obecnie dostępny w promocji sieci Orange. W ofercie bez umowy możesz go kupić za 1899 złotych, także w 20 ratach 0% (94,95 zł miesięcznie).

Oferta tygodnia Orange: iPhone 12 Pro i Samsung Galaxy A52s 5G w niższych cenach

20

May/2022