Loading...

Samsung może porzucić system Android na rzecz Fuchsia OS

Samsung może porzucić system Android na rzecz Fuchsia OS

Samsung jest wiodącym producentem smartfonów operujących na systemie Android. Mogłoby się wydawać, że telefony koreańskiego giganta są już na stałe związane z systemem Google. Jest w tym trochę prawdy. Według najnowszych przecieków Samsung zamierza w przyszłości zmienić system w swoich smartfonach na Fuchsia OS.Szkopuł tkwi w tym, że nie jest to równoznaczne z zakończeniem współpracy z Google. Jako że system ten również należy do amerykańskiej firmy.

Google wprowadza Androida 12 na telewizory

Fuchsia OS - następca Androida

Fuchsia jest systemem operacyjnym typu open source, który jest już dostępny w jednym z urządzeń firmy Google, a mianowicie inteligentnych głośnikach Nest. Nowe środowisko oprogramowania w przeciwieństwie do pozostałych systemów Google (Android i Chrome OS) nie jest oparte na infrastrukturze Linuksa. Zamiast tego system ten wykorzystuje nowe jądro o nazwie Zircon.

Warto dodać, że Samsung jest jednym ze współtwórców systemu Fuchsia. Nie powinno więc nikogo dziwić, że firma może wkrótce porzucić środowisko Androida. Tym bardziej, że firma nie korzysta z tego systemu również na swoich urządzeniach Smart TV i smartwatchach Galaxy Watch. W przypadku telewizorów Samsung używa systemu Tizen OS, natomiast zegarki koreańskiej firmy operują na systemie Wear OS.

Samsung może porzucić system Android na rzecz Fuchsia OS

Według spekulacji ekspertów branży technicznej, Samsung już rozpoczął przygotowania do przesiadki na system Fuchsia OS. Zmiana ta nie nastąpi jednak zbyt prędko. Przecieki sugerują, że technologiczny gigant potrzebuje jeszcze kilku lat do zaimplementowania nowego, stabilnego systemu w swoich smartfonach.

Samsung: Hello Fuchsia! 👋(Don't be too excited. It will take a few years for Samsung to adopt it.) https://t.co/LLwFqqS0Bu

— Dohyun Kim 🎄 (@dohyun854) December 22, 2021

Co ciekawe nie są to pierwsze doniesienia sugerujące zmianę systemu operacyjnego w telefonach Samsunga. Pierwsze plotki na ten temat pojawiły się w sieci już w maju ubiegłego roku. Według niektórych analityków prawdopodobne jest również, że w przyszłości na tym systemie będą też operować smartfony Pixel firmy Google.

Samsung wprowadza standard HDR10+ Gaming do telewizorów i monitorów

Jak wynika z raportu Bloomberga z 2018 r. Google rozważał możliwość migracji swoich urządzeń z Androidem i Chrome OS na Fuchsia OS. Ponoć amerykańska firma zamierza dokonać tej systemowej zmiany rozwojowej w ciągu najbliższych 5 lat. Jako, że głośniki Nest operują już na tym systemie, to można śmiało założyć, że Google nie zrezygnował z tej strategii, a Fuchsia OS może być faktycznie przyszłością.

Pilot do telewizorów i urządzeń z Android TV dostępny w Google Home

Posiadacze smartfonów i tabletów z systemem operacyjnym Android mogą już prościej sterować swoimi telewizorami lub przystawkami z Android TV. Pilot do takich urządzeń pojawił się ostatnio po aktualizacji aplikacji Google Home.

Gry z Androida trafią na Windowsa

Google planuje udostępnić w przyszłym roku możliwość uruchamiania gier przeznaczonych na Androida na pecetach, laptopach i tabletach z systemem Windows.

Powiązane artykuły