Samsung

Samsung

Kategoria

Dzielenie schowka Androida i Windowsa 10: chyba w końcu się doczekam

Za pomocą Chrisfugiel

Mobilny Windows 10 zakończył swój żywot. Firma jednak nie porzuciła branży mobilnej. Przykładem może być aplikacja Twój Telefon, która służy do połączenia smartfona z Androidem z komputerem opartym o system Windows.

Ujawnione przez Windows Latest zapiski w kodzie programu Twój Telefon ujawniają, nad czym Microsoft obecnie może pracować.

Dzielenie schowka połączy Windowsa 10 i Androida

Ostatni build klienta Twój Telefon ujawnia nowe opcje aplikacji. Są nimi:

Dzielenie schowka Androida i Windowsa 10: chyba w końcu się doczekam

Jak sugerują nazwy, w przyszłości aplikacja ma pozwolić na dzielenie zdjęć, kopiowanie i wklejanie danych oraz przenoszenie zawartości poprzez mechanizm przeciągnij i upuść. Windows Latest informuje, że udało się uaktywnić nowe funkcje, jednak na tę chwilę nie działają prawidłowo.

Z niecierpliwością czekam, aż Microsoft oficjalnie zaktualizuje Twój Telefon o funkcję dzielenia schowka. Wprawdzie opieramy się na poszlakach, jednak uważam, że wprowadzenie takiej opcji jest kwestią czasu. To po prostu musi się pojawić. Zwłaszcza, że prawdopodobnie pracuje już nad nią nawet Xiaomi.

Połączenie Androida i Windowsa 10 zbliży się tym samym funkcjonalnie do iOS-u i macOS-u, gdzie współdzielony schowek działa od lat.

Aplikację Twój Telefon możecie pobrać ze sklepu Google Play.

05

May/2022