Loading...

Najpopularniejszy smartfon wśród Polaków? Na pewno nie Xiaomi i Apple

Najpopularniejszy smartfon wśród Polaków? Na pewno nie Xiaomi i Apple
Rozkład zmianek w czasie i porównanie zasięgu dyskusji o smartfonach (Źródło: SentiOne)

Zaskakujące, trzeba przyznać. Przynajmniej dla mnie, bo przyznam szczerze - naprawdę spodziewałem się, że królem popularności będzie coś ze stajni Xiaomi. Tymczasem, pierwsze miejsce należy się Samsungowi Galaxy S21, który uzyskał 87 mln zasięgu z ponad 55 tysięcy wzmianek w sieci.

Jeszcze bardziej zaskakująca jest różnica pomiędzy pierwszym, a drugim miejscem należącym do iPhone’a 13. Ten może pochwalić się wyłącznie 21 tys. wzmianek i 16 mln zasięgu. Trzecie miejsce należy natomiast do kolejnego modelu Samsunga - tym razem składanego Galaxy Z Flip3 (8 tys. wzmianek i 19 mln wyświetleń).

Dobrymi wynikami nie może się pochwalić Lenovo, którego smartfony były tematem najmniejszej liczby dyskusji (zasięg ok. 10 tys.).

Najpopularniejszy smartfon wśród Polaków? Na pewno nie Xiaomi i Apple

Choć wynik uzyskany przez iPhone 13 wydaje się być odległy od Galaxy S21, to należy mieć na uwadze, że oba te modele zostały zaprezentowane w zupełnie innym czasie. Apple miało zdecydowanie mniej czasu na osiągnięcie lepszego wyniku.

A jakie telefony są najrzadziej krytykowane?

Jak można się domyślać - smartfony Apple, czy Xiaomi nie mają prawa pojawić się w rankingu najrzadziej krytykowanych. Obie marki (choć to dotyczy również popularnej konkurencji) mają szerokie grono fanów, ale też przeciwników, a więc trudno w tym przypadku mówić wyłącznie o pozytywnych emocjach.

Można o nich mówić natomiast w przypadku nieco mniej popularnych urządzeń, takich jak: Sony Xperia 1 III, Honor X30 Max oraz Lenovo Z5s - to właśnie one w badaniu SentiOne okazały się generować najbardziej pozytywne komentarze.

Dajcie znać w komentarzach, jaki smartfon według Was zasluguje na miano "budzącego najbardziej pozytywne emocje". Możecie też sprawdzić nasz ranking najlepszych smartfonów, które warto kupić.

Źródło: SentiOne

Przeczytaj także:

Powiązane artykuły