Loading...

Wiemy już, kiedy premiera Samsung Galaxy S21

Wiemy już, kiedy premiera Samsung Galaxy S21

W ostatnim czasie wypłynęły liczne raporty, według których Samsung planuje wypuścić nowy, przyszłoroczny model Galaxy szybciej niż zwykle. Najczęstszą datą jest luty albo wczesny marzec, a tymczasem raporty mówią, że Galaxy S21 zostanie zapowiedziany i trafi na półki już w styczniu. Jak według przecieków wyglądać ma harmonogram wydania nowego flagowca? O tym poniżej.

Jak wynika z wiadomości leakstera Jona Prossera, Galaxy S21, S21+ i S21 Ultra zostaną zapowiedziane 14 stycznia 2021 roku i tego samego dnia trafią do przedsprzedaży. Premiera ma być wyznaczona na 29 stycznia. Smartfony będą dostępne w kolorach czarnym, białym, szarym, srebrnym, fioletowym i różowym.

Wiemy już, kiedy premiera Samsung Galaxy S21

Nadchodzący flagowiec będzie dostępny w trzech wariantach. Znalazło to potwierdzenie w wyciekłych w zeszłym miesiącu renderach. Czym różnią się te warianty? W odróżnieniu od podstawowego S21, model Ultra ma być wyposażony w zakrzywiony ekran AMOLED. Jego przekątną szacuje się na 6,7 - 6,9 cala, zaś wymiary — na 165,1 x 75,6 x 8,9mm. Z tyłu znajduje się potężny układ aparatów w metalicznej ramce. Według raportu @OnLeaks pióro S-Pen nie będzie przez niego wspierane.

Oczekuje się, że wszystkie trzy warianty Galaxy S21 będą napędzane przez Exynos 2100 lub Snapdragon 875 oraz wyposażone w 12 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Możliwe też, że Samsung pójdzie w ślady Apple'a i nie dołączy do zestawu ładowarki ani słuchawek.

Powiązane artykuły