Loading...

Czy Samsung pożegna się z Androidem? Nadchodzi Fuchsia OS

Czy Samsung pożegna się z Androidem? Nadchodzi Fuchsia OS

Najnowsza plotka sugeruje (za pośrednictwem @dohyun854 na Twitterze), że Samsung zdążył już pójść o kilka kroków naprzód i zdecydował się zostawić Androida za sobą na rzecz systemu Fuchsia.

To przejście nie nastąpi jednak w najbliższym czasie. Źródło precyzuje, że minie kilka lat zanim Samsung przyjmie ten nowy system typu open-source od Google. Jest również zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy Fuchsia OS będzie towarzyszyć One UI lub innej zastrzeżonej nakładce od Samsunga.

Zobacz również:

Samsung: Hello Fuchsia! ????(Don't be too excited. It will take a few years for Samsung to adopt it.) https://t.co/LLwFqqS0Bu

— Dohyun Kim ???? (@dohyun854) December 22, 2021

Przejście z Androida na Fuchsia nie jest czymś, co Samsung wymyślił na własną rękę - jest to raczej częścią głównego planu Google, aby przejść do nowej platformy zbudowanej od podstaw. W przeciwieństwie do Androida, Fuchsia nie jest oparty na kodzie Linuxa, lecz na nowym o nazwie Zircon. Google rozwija Fuchsia, aby działać na szerokiej gamie inteligentnych produktów, od urządzeń ubieranych do smartfonów, tabletów, komputerów i IoT. Został już użyty do hubu Nest jako pilotaż.

Zakładając, że Google uczyni to rzeczywistością i popchnie system Fuchsia do przodu w ciągu najbliższych kilku lat, Samsung może nie być jedynym producentem elektroniki użytkowej, który porzuci Androida. Inne firmy również będą musiały się dostosować, jeśli nie chcą zostać w tyle.

Czy Samsung pożegna się z Androidem? Nadchodzi Fuchsia OS

Ponieważ Samsung już wydaje się być zaangażowany w rozwój Fuchsia, może dać to tej firmie przewagę nad konkurencją. Zapozna się ona z nowym system o wiele wcześnie, a to może być kluczem do utrzymania swojego przywództwa w nowej erze. Taka zmiana zajmie jednak trochę czasu, dlatego Android zostanie z nami na co najmniej kilka następnych lat. I choć wydaje się, że jest to niepokojąca i trudna zmiana, może być to zmiana na lepsze. Android zawsze miał pewne problemy, które Fuchsia może w końcu naprawić.

Aktualne ceny w sklepachEtui do Galaxy S21 5G Samsung Led View Cover, case219 złEtui do Samsung Galaxy S21 Ultra SAMSUNG Leather Cover, brązowe219 złSamsung Galaxy S21 Clear View Cover EF-ZG991CP (różowy)219 złEtui SAMSUNG Leather Cover do Galaxy S21 Ultra EF-VG998LAEGWW Brązowy220 złpitaka MagEZ Case für Samsung Galaxy S21(6,2") Hülle mit Carbon-Look,...~238 złSamsung Etui Leather Cover Galaxy S21+ Black (EF-VG996LBEGWW)249 złSamsung Galaxy S21 Ultra Silicone Cover with S Pen EF-PG99PTB (czarny)269 złEtui SAMSUNG Leather Cover do Galaxy S21 EF-VG991LBEGWW Czarny275 złEtui SAMSUNG Leather Cover do Galaxy S21 EF-VG991LBEGWW Czarny275 złEtui Samsung Smart Clear View Cover with S Pen Black do Galaxy S21 ULTRA...314 zł

Powiązane artykuły