Loading...

Czy twój Samsung Galaxy Watch dostanie aktualizację do systemu Wear?

Czy twój Samsung Galaxy Watch dostanie aktualizację do systemu Wear?

MIRON NURSKI• 7 miesięcy temu

Mamy złe i dobre wieści.

Podczas imprezy Google I/O 2021 ogłoszono, że nowa wersja systemu Wear będzie owocem ścisłej współpracy Google'a i Samsunga. Oprogramowanie ma łączyć największe zalety systemów Wear OS oraz Tizen i trafić na pokład nadchodzącego Galaxy Watcha 4. To oczywiście rodzi jedno zasadnicze pytanie.

Co z użytkownikami istniejących zegarków Samsung Galaxy Watch?

Czy użytkownicy Galaxy Watcha 3 i wcześniejszych modeli z Tizenem mogą liczyć na zmianę systemu? Z opublikowanego przez Samsunga oświadczenia wynika, że nie.

Czy twój Samsung Galaxy Watch dostanie aktualizację do systemu Wear?

Oczywiście to nie powinno być dla nikogo wielkim zaskoczeniem. Wielu klientów mogło świadomie wybrać Tizena, więc nagła zmiana oprogramowania na zupełnie inne mogłaby zostać przez nich odebrana jako wada. Nie wspominając o tym, że najpewniej zapoczątkowałaby falę zwrotów z powodu niezgodności towaru z umową, bo przecież użytkownicy zostaliby odcięci od części aplikacji.

Samsung obiecuje jednak, że zegarki Galaxy Watch z Tizenem wciąż będą aktualizowane

Zegarki mają zadeklarowane "przynajmniej 3-letnie wsparcie aktualizacyjne" od momentu trafienia do sprzedaży. Samsung podkreśla, że w tym temacie nic się nie zmienia.

Otwartym zostaje pytanie, ile wysiłku Samsung będzie wkładał w rozwijanie platformy, która najpewniej i tak ma być stopniowo wygaszana.

Zobacz również:

Najnowsze

Klienci sieci Play odcięci od zasięgu T-Mobile

Szacun, Apple! Nowe reklamy iPhone'a 13 Pro są świetne

Powiązane artykuły