Loading...

Windows z głębszą integracją z telefonami Samsunga. Kopiowanie danych będzie łatwiejsze

Windows z głębszą integracją z telefonami Samsunga. Kopiowanie danych będzie łatwiejsze
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Oprogramowanie
Maciej Gajewski14 kwietnia 2020

Jak kopiować dane między komputerem z Windowsem a telefonem lub tabletem z linii Samsung Galaxy? Już niedługo będzie to dużo bardziej intuicyjne za sprawą aplikacji Twój telefon.

38 interakcjidołącz do dyskusji

Beta-testerzy systemu Windows 10 otrzymali w ramach programu Windows Insider nową, testową wersję systemowej aplikacji Twój telefon. Ta ma trafić do kanału produkcyjnego – a więc do zwykłych użytkowników – już za kilka tygodni, jeżeli podczas testów nie wykryte zostaną poważne usterki. Największą nowością jest zwiększenie integracji z aplikacjami Samsung Moje pliki oraz Samsung Galeria, będącymi częścią Androida z One UI.

Jak skopiować pliki z telefonu Samsung Galaxy do komputera z Windowsem – i odwrotnie? Wystarczy przeciągnąć i upuścić.

Nowa wersja aplikacji Twój telefon pozwala na dużo łatwiejsze kopiowanie plików między naszymi urządzeniami. Wystarczy chwycić odpowiednią ikonę reprezentującą plik i przeciągnąć ją w odpowiednie miejsce – tak, jak byśmy kopiowali pliki pomiędzy folderami w dwóch otwartych oknach Eksploratora plików.

Windows z głębszą integracją z telefonami Samsunga. Kopiowanie danych będzie łatwiejsze

Aby skopiować plik z Samsung Galaxy na komputer należy:

  1. Otworzyć aplikację Twój telefon
  2. Wybrać funkcję Ekran telefonu, która wyświetla obraz z naszego telefonu na ekranie komputera
  3. Otworzyć w tym widoku Galerię lub Moje pliki – w zależności od tego co chcemy skopiować i jak nam wygodniej.
  4. Zaznaczamy plik do przeniesienia
  5. Przeciągamy go myszką lub palcem do otwartego okna Eksploratora plików na naszym komputerze

Aby skopiować plik z komputera do Samsunga Galaxy:

  1. Wystarczy przeciągnąć plik do okna aplikacji Twój telefon z wybraną funkcją Ekran telefonu. Pliki pojawią się w folderze Pobrane na telefonie.

Obowiązują przy tym pewne ograniczenia. Równocześnie można skopiować maksymalnie 100 plików a rozmiar pojedynczego pliku nie może przekraczać 512 MB.

Czy ta funkcja trafi na inne telefony z Androidem?

Dobre pytanie. Aplikacja Twój telefon współpracuje ze wszystkimi telefonami z Androidem, pozwalając z poziomu komputera na wysyłanie i odbieranie SMS-ów i MMS-ów oraz na wykonywanie i odbieranie połączeń głosowych. Dodatkowo aplikacja integruje androidowe Centrum powiadomień i windowsowe Centrum akcji – synchronizując powiadomienia między naszymi urządzeniami.

Jednakże funkcja Ekran telefonu na razie w kanale produkcyjnym obsługuje wyłącznie urządzenia z systemem Android z One UI – a więc wyłącznie sprzęt Samsunga. Jak tłumaczy Microsoft, część funkcji wymaga współpracy ze strony producenta telefonu. Wyraźnie na chwilę obecną żaden inny producentem z Microsoftem nie chce współpracować. A szkoda.

Tagi: android z one uiaplikacje użytkowekopiowanie plikow samsung galaxy pcMicrosoftmicrosoft twój telefonmicrosoft windowsSamsungsamsung galaxysystemy operacyjnetabletytelefonywindows 10

Powiązane artykuły