Loading...

Xiaomi wkrótce zaprezentuje składany smartfon z klapką?

Xiaomi wkrótce zaprezentuje składany smartfon z klapką?

Last updated:

Składane telefony podbijają rynek mobilnych technologii. W tym momencie przede wszystkim największym zainteresowaniem cieszą się telefony sygnowane logiem koreańskiego producenta – mam tutaj na myśli dwa modele Samsunga Galaxy Z Fold 3 oraz Galaxy Z Flip 3. W tym segmencie niekwestionowanym liderem jest właśnie Samsung, ale wynika to też z jednego elementu. Mianowicie telefony, które wcześniej wymieniłem są szeroko dostępne w dystrybucji na całym świecie. W przypadku konkurencji raz, że nie ma zbyt dużej ilości modeli, które mogą bezpośrednio konkurować po drugie ich dostępność jest różna. Jednak mimo wszystko producenci sprzętu mobilnego chcą dołączyć do tego wyścigu zbrojeń. Swoje trzy grosze najprawdopodobniej dorzuci Oppo, a również ostatnie plotki wskazują na Xiaomi.

Xiaomi wkrótce zaprezentuje składany smartfon z klapką?

W przypadku tego ostatniego chińskiego producenta sprawa wygląda tak, że najpewniej będzie to składany telefon w formie klapki. Na rynku są tak właściwie dwa rodzaje składanych smartfonów te w formie książki, albo w formie klapki. Te ostatnie są zauważalnie tańsze od pozostałych modeli. Po pierwsze ekran jest mniejszy, a cała konstrukcja jest znacznie poręczniejsza. Powiem szczerze, że trudno jest mi podjąć decyzję, która wersja osobiście lepiej mi leży. Z jednej strony dostajemy przy „książkowych” smartfonach dużą powierzchnię roboczą, z drugiej jednak jest on bardzo duży pod względem gabarytów. Te z klapką są poręczniejsze i wygodniejsze w podstawowym codziennym korzystaniu.

Osobiście czekam na najnowszy składany telefon od Xiaomi, większa konkurencja może być dla nas tylko korzystniejsza. Liczę również, że chiński producent będzie chciał mocno konkurować ceną, by „składaki” trafiły pod strzechy.

Źródło: pocketnow.com

Powiązane artykuły