Samsung

Samsung

Kategoria

Podoba ci się Material You z Androida 12, ale masz smartfon Samsunga? Wystarczy aplikacja

Za pomocą Chrisfugiel

MIRON NURSKI• 3 miesiące temu• 2 komentarze

Jeśli masz telefon Samsunga, ale znudził ci się wygląd interfejsu, możesz go zmodyfikować po swojemu kilkoma kliknięciami.

Jedna z największych nowości w Androidzie 12 to język projektowania o nazwie Material You. Wybrane smartfony mają analizować ustawioną przez użytkownika tapetę i na tej podstawie modyfikować kolorystykę interfejsu.

Są tylko dwa problemy. Po pierwsze — większość użytkowników będzie musiała czekać długie miesiące, jeśli nie lata, zanim dostanie Androida 12. Po drugie — Google ogłosił, że interfejs Material You będzie przez jakiś czas dostępny ekskluzywnie na smartfonach z linii Pixel.

Część producentów — nie chcąc być skazanym na łaskę Google'a — pracuje nad podobnymi rozwiązaniami na własną rękę. Samsung dodał analizę kolorystyki tapety do najnowszej wersji beta nakładki One UI 4.

Podoba ci się Material You z Androida 12, ale masz smartfon Samsunga? Wystarczy aplikacja

Mając samsunga nie trzeba jednak czekać na aktualizację do Androida 12 i One UI 4, bo użytkownicy mogą korzystać z podobnej funkcji od 2019 roku.

Samsung Theme Park, czyli stwórz motyw graficzny na podstawie tapety

Aplikacja Samsunga robi z grubsza to samo, co rozwiązanie Material You Google'a. Wyciąga z tapety dominujące kolory i na tej podstawie modyfikuje kolor interfejsu (w tym panelu powiadomień, klawiatury i ustawień) oraz systemowych aplikacji (m.in. Kalkulator, Kalendarz, Telefon czy Wiadomości).

Po przeanalizowaniu wybranej tapety apka proponuje kilka schematów graficznych. Jeśli dobrane kolory nie są idealne (a w przypadku wielokolorowych tapet często nie są), barwę poszczególnych elementów można w prosty sposób zmodyfikować ręcznie.

Po kliknięciu ikony pobierania w górnym prawym roku Theme Park generuje motyw graficzny. Można go znaleźć w zakładce Ustawienia => Motywy => Moje rzeczy.

W moim przypadku ostateczny efekt wygląda tak:

Jak pobrać Samsung Galaxy Theme Park?

Tu pojawia się haczyk. Aplikacja — choć stworzona przez samego Samsunga i zupełnie darmowa — jest częścią niedostępnego w Polsce pakietu Good Lock. Plik instalacyjny można jednak znaleźć m.in. na stronie APKMirror.

Program działa na smartfonach Samsunga z nakładką One UI, a więc Androidem 9 lub nowszym.

Zobacz również:

Najnowsze

Klienci sieci Play odcięci od zasięgu T-Mobile

Szacun, Apple! Nowe reklamy iPhone'a 13 Pro są świetne

15

Apr/2022