Loading...

Computerworld.pl Lucky Patcher. Czy możesz bezpiecznie pobrać tę aplikację?

Computerworld.pl Lucky Patcher. Czy możesz bezpiecznie pobrać tę aplikację?

Lucky Patcher to aplikacja do edytowania plików APK zainstalowanych w Androidzie programów. Na co pozwala? To m.in. modyfikowanie uprawnień, usuwanie reklam, czy wyłączanie komponentów utrudniających uruchamianie aplikacji pochodzących spoza sklepu Google Play.Computerworld.pl Lucky Patcher. Czy możesz bezpiecznie pobrać tę aplikację?

Sprawdź: Open Office

Zobacz również:

Aby Lucky Patcher mógł w pełni działać, potrzebny jest dostęp roota. Bez niego nie będziemy w stanie korzystać z wszystkich funkcji.

Kiedy uruchomimy aplikację, przeprowadzi ona skanowanie zainstalowanych programów i sprawdzi, jakie elementy można w nich zmieniać. Jeśli zdecydujemy się na konkretne zmiany, zostaniemy poproszeni o wstępną konfigurację - pozostała część procesu zostanie zrealizowana automatycznie.

Lucky Patcher - bezpieczny czy nie?

Producent twierdzi, że Lucky Patcher nie ma negatywnego wpływu na zainstalowane już w systemie programy i nie może ich uszkodzić.

Skuteczność działania aplikacji może natomiast zależeć od konkretnego przypadku. Nie ma pewności, że przeprowadzane działania przyniosą zakładany skutek, dlatego też narzędzie ma taką, a nie inną nazwę.

Aplikacja sama w sobie nie jest niebezpieczna. Użytkownicy zwykle używają jej do usuwania oprogramowania typu bloatware, którego nie można odinstalować tradycyjnymi metodami. W ten sposób możemy np. usunąć jakieś widżety, które były już w telefonie po jego zakupie.

Zobacz: CPU Z

Możemy również skorzystać z Lucky Patchera, by blokować lub przechwytywać wywołania API. To przydatne, jeśli nie chcemy, aby np. funkcje reklamowe w tle uzyskiwały sygnał "start po uruchomieniu".

Osoby, które nie mają jednak doświadczenia w tego rodzaju działaniach, mogą uszkodzić telefon. To dlatego można znaleźćw sieci informacje, że Lucky Patcher sprawił, że dany smartfon przestał działać.

Powiązane artykuły