Loading...

Ruszają płatności zbliżeniowe w telefonach Huawei

Ruszają płatności zbliżeniowe w telefonach Huawei

Wojciech Boczoń2021-10-18 12:09analityk Bankier.plpublikacja2021-10-18 12:09

Podziel sięSkomentuj

Bank Millennium pochwalił sięnowym wdrożeniem. Posiadacze smartfonów Huawei z systemem HMS zyskali dostęp dopłatności zbliżeniowych. W tym przypadku opierają się one o system płatnościmobilnych Blik.Ruszają płatności zbliżeniowe w telefonach Huawei

Przeczytaj także

Huawei zbuduje sieć 5G w Polsce? "Zdajemy się na ekspertów"

Aplikacja mobilna BankuMillennium jest pierwszą aplikacją bankową na smartfony Huawei, która umożliwiaużytkownikom korzystać z płatności zbliżeniowych. W tym przypadku opierają się one o system Blik. W systemie Huawei MobileServices, na którym działają nowsze telefony producenta nie ma bowiem dostępudo takich usług jak np. Google Pay. Dzięki nowemu wdrożeniu, użytkownicysmartfonów Huawei po raz pierwszy będą mogli w ogóle płacić zbliżeniowotelefonem.

Płatności zbliżeniowe w telefonach Huawei

- Płatności zbliżeniowe Blikwprowadziliśmy jako pierwsi na rynku i stopniowo udostępniamy je klientom.Większość użytkowników smartfonów Huawei z naszą aplikacją może już korzystać ztego rozwiązania – mówi Halina Karpińska, dyrektor Departamentu BankowościElektronicznej Banku Millennium.

Aplikacja mobilna BankuMillennium została zintegrowana z Huawei Mobile Services i jest dostępna dlaużytkowników wszystkich smartfonów Huawei, także tych najnowszych opartych oautorski ekosystem marki: Mate 40, w tym Mate 40 Pro, telefony z serii P40 orazY – Y6p i Y5p, P smart 2021, smartfony z serii Mate 30, a także smartfon MateXs.

Przeczytaj także

Współpraca MasterCarda z PSP koncentruje się na uruchomieniu Blika

Banki pracują nad zbliżeniowym Blikiem

Zbliżeniowe płatności Blik tonowe rozwiązanie, które jest stopniowo udostępnianie użytkownikom Blika. Narazie z nowej usługi mogą korzystać niektórzy klienci Banku Millennium (HMS iAndroid) i PKO Banku Polskiego (Android). Płatności te nie wymagają logowaniasię do aplikacji banku – wystarczy jedynie odblokować smartfon (wyposażony wNFC) i przyłożyć go do terminala – bez wpisywania kodu, bez koniecznościpodpinania karty, a nawet bez połączenia z internetem.

Z sondy, którą przeprowadziłBankier.pl wynika, że zbliżeniowe płatności Blikiem pojawią się w kolejnychbankach w IV kwartale 2021 r. Do wdrożenia szykują się Alior Bank, ING Bank,mBank i Santander Bank Polska. Na razie banki nie podają jednak dokładniejszych dat planowanego udostępnienia usługi.

Źródło:
Wojciech Boczońanalityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Podziel sięSkomentuj
Tematy

Powiązane artykuły