Loading...

Masz smartfona z Androidem? Zobacz co "podsłuchał", gdy rozmawiałeś

Masz smartfona z Androidem? Zobacz co "podsłuchał", gdy rozmawiałeś

Przejdź naWiadomościMobileInternetMilitariaWideoStrefa poradNajnowszePopularnewiadomości+2googlenagrywanieBolesław Breczko

Możliwe, że nie masz o tym pojęcia, ale Google słucha i nagrywa co mówisz w pewnych momentach. Pokazujemy, jak to sprawdzić i wyłączyć.

Źródło: google

Chociaż Google wszystko robi za twoją zgodą, to archiwum twoich nagrań może cię zaskoczyć. Prawdopodobnie nawet nie zdawałeś sobie sprawy, że dałeś Google zgodę na stałe "podsłuchiwanie".

Google słucha cię na własne życzenie

Smartfony z Androidem słuchają stale swoich użytkowników w dwóch celach. Po pierwsze, czekają na hasło "Hej Google" lub "Google", aby włączyć wyszukiwarkę i znaleźć dla ciebie szukane hasło. Po drugie, słuchają otoczenia, aby powiedzieć ci tytuł i wykonawcę utworu, który aktualnie leci w tle. Obie opcje można oczywiście włączyć lub wyłączyć.

Inna sytuacja, w którejGoogle słucha nas i nagrywa jest już bardziej oczywista. Dzieje się to wtedy, gdy otworzymy wyszukiwarkę i zamiast wpisywać hasło ręcznie klikniemy ikonkę mikrofonu i wypowiemy szukaną frazę.

Źródło: google

Jak sprawdzić zapis moich nagrań w Google?

Masz smartfona z Androidem? Zobacz co

Wszystkie nagrania możemy odsłuchać na stronie https://myaccount.google.com/activitycontrols/audio . Po kliknięciu "Zarządzaj aktywnością" zobaczysz listę wszystkich nagranych przez Google rozmów i haseł. Słuchając ich można dojść do kilku wniosków. Na przykład Google słucha cię cały czas, ale tylko czasem nagrywa to co mówisz. Jeśli znajdziesz nagranie, w którym "budzisz" Google do życia hasłem "Hej Google", to usłyszysz, że nagranie zaczyna się kilka sekund przed tą frazą. Oznacza, to że Google nie czekał na włączenie mikrofonu do momentu usłyszenia hasła-pobudki, a nagrywa cały czas.

Aktywnością głosową możesz zarządzać też z telefonu. W tym celu wybierz Ustawienia>Google>Konto Google.

Wyłącz "podsłuchiwanie" w Androidzie

Jeśli nie chcesz, aby twój smartfon z Androidem słuchał cię cały czas, możesz wykonać następujące kroki: Na otwartej stronie z archiwum nagrań przełącz suwak przy tekście "Aktywność związana z głosem i dźwiękiem". Spowoduje to, że Google nie będzie już słuchał w oczekiwaniu na hasło "Hej Google". Prawdopodobnie będziesz musiał zresetować telefon, aby nowe ustawienia zaczęły działać. System nadal będzie słuchał i zapisywał to, co powiesz w momencie wciśnięcia ikony mikrofonu w wyszukiwarce Google lub w Chrome.

Źródło: googleOceń jakość naszego artykułu:Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Podziel się opinią

Bądź z nami na bieżąco

na Instagramie

👍Lubię to!

na Facebooku

Komentarze

Trwa ładowanie...

Powiązane artykuły