Loading...

Jak zainstalować drukarkę? Praktyczny poradnik

Jak zainstalować drukarkę? Praktyczny poradnik

Przejdź naWiadomościMobileInternetMilitariaWideoStrefa poradNajnowszePopularneporadnik+3sprzętkomputer osobistydrukarkaJuliusz Czarnecki

Samodzielna instalacja drukarki w domu, wbrew pozorom wcale nie musi być trudna. Wszystko zależy od jej rodzaju i sposobu podłączenia. Oto kilka prostych kroków, dzięki którym bez problemu dowiemy się jak zainstalować drukarkę.

Źródło: iStock.com, fot: baloon111

Zanim przystąpimy do korzystania z nowego sprzętu, pojawia się pytanie: Jak zainstalować drukarkę i czy sami sobie poradzimy? Przebieg tego procesu może różnić się w przypadku instalacji sieciowej oraz standardowej.

Jak zainstalować drukarkę bez płyty w domu?

Większość drukarek posiada załączone płyty, które wystarczy jedynie uruchomić np. w komputerze i postępować zgodnie z kolejnymi krokami. Jednak nie wszystkie płyty mogą działać na naszym systemie operacyjnym. Najlepszym rozwiązaniem jest więc uruchomić program instalacyjny pobrany ze strony producenta. Wystarczy kilka prostych kroków:

Pierwsze kroki z Asystentem Google

Jak zainstalować drukarkę sieciową?

Jak zainstalować drukarkę? Praktyczny poradnik

Większość zarówno drogich, jak i tańszych drukarek posiada kartę sieciową. Dzięki niej możemy podłączyć drukarkę do routera za pomocą bezprzewodowej sieci WiFi albo przewodu sieciowego. Cały proces konfiguracji jest bardzo prosty:

Jeśli nie udało nam się odnaleźć naszej drukarki, warto zresetować komputer, router, drukarkę i sprawdzić, czy kabel został dobrze podłączony.

Kiedy nadal jej nie widzimy, wybieramy okienko „Drukarki, której szukam, nie ma na liście”, podajemy model i adres IP (znajdziemy je na dołączonych do drukarki instrukcjach obsługi lub pudełku) oraz czekamy na pojawienie się modelu, po czym go wybieramy. Gdyby ta czynność się nie powiodła, musimy skorzystać z płyty załączonej do sprzętu i postępować zgodnie z poleceniami instalatora.

Jak drukować dwustronnie? Podpowiadamy najprostsze metody

Jeśli nadal nie zdecydowaliśmy się na model drukarki. Zobaczmy sprawdzony, godny polecenia sprzęt poniżej:

Oceń jakość naszego artykułu:Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Podziel się opinią

Bądź z nami na bieżąco

na Instagramie

👍Lubię to!

na Facebooku

Komentarze

Trwa ładowanie...

Powiązane artykuły