Loading...

Drop test iPhone 13 Pro. Czy nowy iPhone jest wytrzymały?

Drop test iPhone 13 Pro. Czy nowy iPhone jest wytrzymały?

iPhone 13 Pro vs iPhone 13 Pro Max.Premierze każdej kolejnej generacji smartfonów iPhone kojarzy ogromna niepewność. Firma Apple zawsze zapewnia, że nowe urządzenia są wydajniejsze, wytrzymalsze i po prostu lepsze od poprzedników. Konsumenci są sceptyczni do czasu publikacji pierwszych testów. W sieci ukazał się właśnie pierwszy drop test iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max, weryfikujący odporność cennego sprzętu na upadki.

Drop test iPhone 13 Pro

Youtuber EverythingApplePro wziął na swój warsztat najdroższe z najnowszych smartfonów Apple, chcąc sprawdzić ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, mogące powstawać w wyniku upadków. W szranki stanęły iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max, zrzucane z kilku różnych wysokości. Apple chwaliło się, że iPhone 13 wykorzystuje "najtwardsze szkło w świecie smartfonów", Ceramic Shield. Szkło to jednak tylko szkło, więc... Oba smartfony iPhone 13 Pro są cięższe od urządzeń poprzedniej generacji, co może przekładać się na większą podatność na uszkodzenia. Czy tak było na pewno? Testujący trzykrotnie upuścił oba iPhony z wysokości stołu, w skutek czego nie pojawiły się na nich nawet drobne rysy. Przy symulacji upadku z wysokości ucha osoby rozmawiającej przez telefon ekran iPhone'a 13 Pro uległ poważnemu uszkodzeniu, podczas gdy iPhone 13 Pro Max przetrwał w jednym kawałku. Warto zaznaczyć, że oba telefony działały poprawnie.Źródło: materiał własny - zrzut ekranu z EverythingApplePro @YouTube Tylny panel iPhone 13 Pro uległ uszkodzeniu w efekcie upadku z wysokości ok. 3 metrów. iPhone 13 Pro Max trzymał się dzielnie, z kilkoma zadrapaniami na ramce ze stali nierdzewnej. Kiedy jednak spadł z ekranem skierowanym w dół, w końcu się zepsuł, chociaż nadal działał.

iPhone 13 Pro Max wytrzymalszy niż iPhone 13 Pro?

Czy to znaczy, że któreś z urządzeń jest wytrzymalsze? Niekoniecznie - wiele zależało tutaj od szczęścia lub jego braku. Prawdopodobnie wytrzymałość obu smartfonów jest zbliżona. Jeśli planujecie zakup drogiego smartfona, zawsze warto zamknąć go dla bezpieczeństwa w etui i założyć szkło hartowane lub przynajmniej folię ochronną na ekran. Licho nie śpi. Źródło: EverythingApplePro @YouTubeNie przegap podobnych wiadomości → Obserwuj nas w Google News.Podziel się:PODOBNE TEMATY Jak kupić tańszą kartę graficzną i mieć więcej FPS w grach? Dlaczego warto czyścić laptopa? Tylko zobacz na te zdjęcia

Drop test iPhone 13 Pro. Czy nowy iPhone jest wytrzymały?

Powiązane artykuły