Loading...

Jak usunąć dodawanie znaku wodnego do zdjeć z telefonu [PORADNIK]

Jak usunąć dodawanie znaku wodnego do zdjeć z telefonu [PORADNIK]

Znak wodny lub podpis na zdjęciu (z języka angielskiego Watermark) to opcja, która dostępna jest w praktycznie każdym nowym smartfonie z systemem operacyjnym Android. Niestety producenci sprzętu elektronicznego chcą chwalić się swoimi urządzeniami i coraz częściej domyślnie aktywują podpisywanie fotografii predefiniowanym znakiem wodnym zawierającym np. markę i model smartfona, którym wykonane zostało dane ujęcie.Jak usunąć dodawanie znaku wodnego do zdjeć z telefonu [PORADNIK]

Fotografia podpisana znakiem wodnym producenta często prezentuje się znacznie gorzej, niż identycznie ujęcie wykonane bez znaku wodnego. Poniżej przedstawiamy przykład.

Zobacz również:

Znak wodny w domyśle służy do zabezpieczenia fotografii przez autora tak, aby zdjęcie nie mogło być łatwo "przywłaszczone" przez inną osobę. W związku z tym, że znak wodny jest jednym z elementów służących ochronie właśności intelektualnej nie ma łatwego sposobu na jego usunięcie bez żmudnej pracy z programem graficznym lub kadrowania fotografii.

W poniższym poradniku pokazujemy, jak szybko i wygodnie wyłączyć opcję automatycznego dodawania znaku wodnego/podpisu na fotografiach wykonywanych smartfonem.

Jak wyłączyć dodawanie znaku wodnego/podpisu na fotografii?

Proces wyłączenia dodawania znaku wodnego/podpisu na fotografii nieco różni się w zależności od tego, z jakiego smartfona korzystamy. W zdecydowanej większości przypadków opcję tą znajdziemy w ustawieniach aplikacji aparatu.

Poniżej przedstawiamy szczegółowo, jak wyłączyć opcję dodawania znaku wodnego/podpisu na fotografii na najpopularniejszych smartfonach.

Jak wyłączyć dodanie znaku wodnego/podpisu na fotografii na smartfonach Xiaomi z MIUI 10/11

W przypadku smartfonów Xiaomi producent od jakiegoś czasu automatycznie uruchamia dodawanie znaku wodnego na fotografiach.

Aby wyłączyć tą opcję należy uruchomić aparat, dotknąć trzech poziomych linii w prawym, górnym rogu ekranu oraz wybrać opcję ustawienia. W ustawieniach aparatu przejdź do sekcji aparat i wybierz opcję Znak wodny. W tym miejscu możesz zdezaktywować Znak wodny urządzenia. Alternatywnie można stworzyć własny znak wodny lub dodać znacznik czasowy do zdjęć.

Jak wyłączyć dodanie znaku wodnego/podpisu na fotografii na smartfonach Huawei

Aby wyłączyć znak wodny na smartfonach Huawei również należy zacząć od uruchomienia aplikacji aparatu. W kolejnym kroku należy wybrać opcję ustawienia, która znajduje się wprawym górnym rogu interfejsu (koło zębate). W ustawieniach należy zdezaktywować opcję Dodawaj znak wodny. Opcja ta różni się w zależności od tego czy posiadamy smartfon z obiektywami Leica czy nie.

Jak wyłączyć dodanie znaku wodnego/podpisu na fotografii na smartfonach OPPO/Realme

Na smartfonach OPPO oraz Realme korzystających z oprogramowania Color OS/Realme UI należy uruchomić aplikację aparatu i dotknąć trzech poziomych kresek w prawym, górnym rogu ekranu. W kolejnym kroku z wysuniętego menu należy wybrać Ustawienia (koło zębate). W ustawieniach aparatu należy przejść do sekcji Zdjęcie i wybrać Znak wody. W kolejnej sekcji należy odznaczyć opcję Model telefonu. Alternatywnie można uruchomić podpisywanie zdjęcia imieniem i nazwiskiem oraz dodawanie znacznika czasu.

Powiązane artykuły