Huawei

Huawei

Kategoria

Jak wysłać MMS [Krok po kroku]

Za pomocą Chrisfugiel

TechnologiaWiadomościautor Jakub Wojciechowskiautor Jakub WojciechowskiMMS Fot. PikistJak wysłać MMS [Krok po kroku]

Jak wysyłać MMS do znajomych. Wyjaśniamy, co zrobić, by przesyłać zdjęcia oraz na co uważać, żeby nie zostać zaskoczonym kosztami.

Święta i Nowy Rok to czas, kiedy szczególnie często kontaktujemy się z rodziną i przyjaciółmi. Po Świętach na pewno chcemy też dzielić się bliskimi okolicznościowymi zdjęciami. Dla posiadaczy smartfonów bardzo łatwym sposobem na wysłanie zdjęcia są MMS-y. Szczególnie przydatne mms-y mogą się okazać, jeśli chcemy komuś przesłać zdjęcie, a nie mamy tej osoby na prywatnej liście kontaktowej w takich aplikacjach jak Messenger czy WhatsApp.

Zanim wyślesz MMS

Przed wysłaniem komuś wiadomości ze zdjęciem należy pamiętać, że nasz operator każe za ich wysyłanie płacić. Jeśli MMS zawiera więcej danych niż standardowo, to możemy zostać obciążeni opłatą za kilka wiadomości. Najczęściej największy dopuszczalny rozmiar wiadomości to 300 kB. Jeśli planujesz często takie wiadomości wysyłać, to warto pomyśleć o abonamencie z nielimitowanymi MMS-ami. Wówczas nie zostaniesz zaskoczony naliczeniem dodatkowych opłat za wiadomości większych rozmiarów.

Kiedy już będziemy spokojni o to, że nie zostaniemy zaskoczeni kosztami wysłania MMS-ów, to możemy zająć się ich wysłaniem.

Należy pamiętać, że aby wysyłać lub odbierać taką wiadomość, nasz telefon musi być połączony z internetem przez sieć komórkową. W tym celu wchodzimy ustawienia telefonu i klikamy w przycisk „Dane komórkowe”.

Można też wysłać MMS bez łączenia się przez sieć komórkową z internetem, ale wymaga to trochę zachodu. Najlepiej wyjaśnia to poniższe nagranie instruktażowe:

Teraz możemy wysłać MMS.

Jak wysłać MMS na telefonie z systemem Android

Klikamy w „Wiadomości” i rozpoczynamy tworzenie wiadomości z wybraną osobą. Przed wysłaniem wiadomości klikamy ikonkę spinacza. Z menu, które się nam pokaże, wybieramy „Obraz”. Będziemy teraz mieć do wyboru zdjęcia, które chcemy załączyć. Zaznaczamy to zdjęcie i zatwierdzamy wybór ikonką ptaszka w górnym prawym rogu telefonu. Wrócimy do okienka wiadomości i wysyłamy MMS kliknięciem przycisku „Wyślij”.

Jak wysłać MMS w iPhone

Wchodzimy w aplikację „Wiadomości” i przy osobie, do której chcemy wysłać wiadomość, wybieramy ikonkę galerii. Zaznaczamy wybrane zdjęcie. Teraz wystarczy kliknąć strzałkę, żeby wysłać MMS. Można tez od razu wysłać zdjęcie zrobione tym telefonem: wybierz ikonkę aparatu podczas rozmowy i kliknij ikonkę strzałki, żeby wysłać fotografię.

Polecamy: Zdjęcie ze smartfona może nam pomóc odzyskać pieniądze po powrocie z urlopu [Dowiedz się, w jaki sposób]

Zobacz też: Najlepsze smartfony dla seniora

Jak łączyć się przez Skype

O tym pamiętaj przy wysyłaniu MMS

Czy MMS-y są bezpłatne?

Nie, Operator każe za ich wysyłanie płacić. Jeśli MMS zawiera więcej danych niż standardowo, to możemy zostać obciążeni opłatą za kilka wiadomości.

Jaki jest maksymalny rozmiar MMS?

Najczęściej największy dopuszczalny rozmiar wiadomości to 300 kB. Jeśli planujesz często takie wiadomości wysyłać, to warto pomyśleć o abonamencie z nielimitowanymi MMS-ami.

Czy można wysłać MMS po połączeniu się przez WiFi?

Nie. Aby wysyłać lub odbierać taką wiadomość, nasz telefon musi być połączony z internetem przez sieć komórkową.

mmssmartfonwiadomośćzdjęcia0 komentarz0FacebookTwitterPinterestEmail
Jakub Wojciechowski

W mediach pracuje od 2007 roku. Prowadził własną audycję radiową o muzyce bluesowej, ma patent żeglarski i pasjonuje się fotografią. Ale najbardziej ze wszystkiego lubi co jakiś czas wyruszyć z plecakiem w wyprawę autostopem lub w długą pieszą wędrówkę z dala od cywilizacji.

Polecane artykuły

Jak dopasować smartfon do potrzeb starszej osoby [PORADNIK]

Jak poprawić zasięg w telefonie? [PORADY]

5 sprytnych sposobów, które ułatwią korzystanie ze smartfona...

Pierwsze uruchomienie smartfona [Poradnik dla seniora]

Jak zrobić zdjęcie smartfonem [Poradnik dla seniorów]

Jak usunąć historię przeglądania w Google Chrome? [PORADNIK]

Skomentuj Odrzuć odpowiedź

Zachowaj i użyj tego samego podpisu w kolejnych komentarzach.

13

Mar/2022