Loading...

HP ePrint: jak drukować przez internet

HP ePrint: jak drukować przez internet

Cały proces jest prosty jak wysłanie wiadomości e-mail – nie trzeba konfigurować żadnego oprogramowania.

Darmowa usługa HP ePrint ułatwia przesyłanie dokumentów i zdjęć do podłączonej do Internetu drukarki HP – nie jest potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie. Możesz wysyłać polecenie drukowania za pośrednictwem różnych urządzeń – Apple® iPad™, iPhone™ lub innego telefonu typu smartfon, swojego głównego komputera stacjonarnego, służbowego lub osobistego laptopa czy też netbooka. Polecenia drukowania są przesyłane w niezawodny i bezpieczny sposób pocztą elektroniczną, prosto do Twojej drukarki. Rozwiązanie takie sprawia, że udostępnianie drukarki wielu komputerom w domu lub w biurze odbywa się w bardzo prosty sposób.

Technologia HP ePrint uwalnia drukowanie z domu lub biura poprzez umożliwienie drukowania ważnych wiadomości e-mail i dokumentów biurowych w czasie, gdy jesteś daleko od swojego biurka, w podróży lub po prostu w ruchu. Małe ekrany ręcznych urządzeń mogą powodować, że odczytywanie większych dokumentów, prezentacji oraz plików PDF jest utrudnione. Teraz masz możliwość łatwego drukowania dokumentów, które możesz następnie przeczytać lub udostępnić innym.

Korzystanie z systemu ePrint ‘send to email’ firmy HP jest tak proste, jak dołączenie zdjęć lub dokumentów do wiadomości e-mail, którą przesyłasz z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu do udostępnionej on-line drukarki.

Korzystanie z HP ePrint email send

HP ePrint: jak drukować przez internet

W zaledwie kilku krokach możesz wykorzystać wiadomości e-mail jako mechanizm transportowy przesyłający dokumenty i zdjęcia z obsługującego pocztę elektroniczną urządzenia do podłączonej do Internetu drukarki:

Inteligentny system HP ePrint automatycznie wysyła pliki do odpowiedniego podajnika papieru. Na przykład fotografie są przesyłane do podajnika fotograficznego drukarki (jeżeli jest dostępny). Dokumenty i wiadomości e-mail są wysyłane do głównego podajnika papieru.

Bezpieczne, niezawodne drukowanie

Adres e-mail Twojej podłączonej do Internetu drukarki HP poznasz w momencie udostępniania usługi w trakcie pierwszej konfiguracji urządzenia i rejestracji. Firma HP przypisuje Twojej drukarce losowy adres e-mail, który nie jest nigdzie publikowany, aby zapobiec rozsyłaniu nieautoryzowanych wiadomości e-mail. Adres ten jest dostępny jedynie dla osób, którym go przekażesz, lub posiadających bezpośredni dostęp do Twojej drukarki, na przykład członków rodziny. HP ePrint zapewnia najwyższej klasy filtr antyspamowy oraz przekształca wiadomości e-mail wraz załącznikami do formatu tylko do wydruku, by zmniejszyć zagrożenie ze strony wirusów oraz szkodliwej zawartości.

Jeżeli potrzebujesz większej ochrony, firma HP umożliwia ustawienie drukarki w trybie „chronionym”. Ten tryb pozwala ograniczyć dostęp do podłączonej do Internetu drukarki poprzez stworzenie listy adresów „preferowanych nadawców”, na którą możesz wpisać adresy członków rodziny, przyjaciół, współpracowników oraz innych osób, którym chcesz pozwolić na wysyłanie wiadomości e-mail do Twojej drukarki. Do Twojej drukarki zostaną przesłane tylko wiadomości e-mail wskazujące na to, że zostały wysłane przez preferowanego nadawcę.

Możesz ustawić drukarkę w trybie chronionym i określić, kto będzie mógł na niej drukować, odwiedzając stronę www.hpeprintcenter.com i rejestrując na niej swoją drukarkę. W dowolnej chwili możesz również wyłączyć usługę ePrint.

Korzystanie z usługi ePrint rozpoczyna się, gdy naciśniesz przycisk Wi-Fi na przednim panelu drukarki HP z połączniem internetowym, a następnie wybierz menu Usługi internetowe. W tym menu możesz włączyć lub wyłączyć usługę ePrint, wyświetlić adres e-mail Twojej drukarki na wyświetlaczu znajdującym się na przednim panelu oraz wydrukować stronę informacyjną (aby skorzystać z niektórych funkcji, może być konieczne uaktualnienie produktu). Szczegółowe informacje znajdują się w dołączonej do drukarki instrukcji.

Wszystkie modele sieciowych drukarek HP Photosmart z 2010 roku wyposażone w zintegrowany moduł bezprzewodowy lub ethernetowy obsługują technologię HP ePrint. Funkcję tę obsługują również wybrane modele drukarek HP Officejet z 2010 r. Z usługi HP ePrint można korzystać za pomocą dowolnego podłączonego do Internetu urządzenia obsługującego pocztę elektroniczną. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.hp.com/go/ePrintCenter.

Rozwiązania HP ePrint dla telefonów typu smartphone

Firma HP posiada w swej ofercie również aplikacje przeznaczone dla użytkowników telefonów typu smartphone Blackberry®, iPhone oraz Symbian™ OS , które zapewniają klientom większą elastyczność i kontrolę nad drukowaniem dokumentów. Użytkownicy mogą kontrolować ustawienia drukowania takie jak dupleks, drukowanie czarno-białe, orientację i rozmiar strony.

Usługa HP ePrint dla telefonów Blackberry

Możesz szybko i łatwo drukować ważne wiadomości e-mail, dokumenty biurowe, pliki PDF i JPEG, będąc z dala od swojego biurka, dzięki usłudze HP ePrint i klawiszowi “Drukuj” swojego telefonu Blackberry.

Usługa HP ePrint dla telefonów iPhone oraz Symbian OS

Pobierz i zainstaluj aplikację HP ePrint ze strony dostawcy telefonu: ze sklepu Apple iTunes™ w przypadku iPhone (aplikacja dostępna od połowy lipca 2010) lub Nokia® Ovi Store w przypadku telefonów typu smartphone Nokia Symbian (aplikacja dostępna od września 2010 r.).

Powiązane artykuły