iPhone

iPhone

Listy nawigacyjne

Kategoria

iOS 14.5 i iPadOS 14.5 już tu są. Co się zmieniło w iPhone’ach i iPadach?

Za pomocą Chrisfugiel

  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Oprogramowanie

Do tego dochodzą nowe animacje jak np. przy podpięciu i odłączeniu portfela do złącza MagSafe, wsparcie współdzielenia w rodzinie karty kredytowej Apple i opcja pobierania opłat za Podcasty. Oprócz tego można liczyć na pomniejsze aktualizacje takich aplikacji jak Przypomnienia, Apple News i Skróty.

A co z iPadOS-em 14.5?

Przyznam, że jestem nieco rozczarowany — spodziewałem się, że Apple przegotował dla nas na wiosnę jakąś niespodziankę pokroju wsparcia dla myszy i touchpadów w iPadOS 13.4. Niestety wygląda na to, że poza tymi zmianami, które pojawiły się w iPhone’ach, tablety nie otrzymały nic innego wartego wzmianki poza… poziomym ekranem ładowania. Nowości spodziewamy się dopiero w czerwcu na WWDC 2021.

iPadOS 15 ma rzekomo wprowadzić nowy ekran główny z widżetami i szufladką na aplikację oraz więcej ustawień trybu Nie przeszkadzać. Mam jednak nadzieję, że to nie koniec i trochę mi się marzy macOS na tabletach iPad Pro (2021) z procesorami Apple M1, ale się na to nie nasadzam… No ale kto wie — może iPadOS 15 uruchomi przynajmniej aplikacje desktopowe z wykorzystaniem mechanizmu Rossetta…

Oprócz tego debiutują właśnie watchOS 7.4, tvOS 14.5 oraz macOS 11.3.

iOS 14.5 i iPadOS 14.5 już tu są. Co się zmieniło w iPhone’ach i iPadach?

W przypadku tych systemów zmian jest jednak nieco mniej, oprogramowanie do zegarków Apple Watch pozwala przede wszystkim aktywować funkcję odblokowywania telefonu. W przypadku Apple TV na zmiany zapowiedziane na konferencji Spring Loaded w postaci regulacji balansu kolorów nadal czekamy, a najważniejszą nowością na komputerach Mac jest lepsza obsługa aplikacji rodem z iPadOS-a.

Tagi: AppleiosiOS 14.5iPadiPad ProipadosiPadOS 14.5iphonemacOS 11.3tvOS 14.5watchOS 7.4

09

Jul/2022