Loading...

Chmura Huawei – jak wirtualny dysk przestał być wyłącznie wirtualnym magazynem

Chmura Huawei – jak wirtualny dysk przestał być wyłącznie wirtualnym magazynem

Jedną z największych zalet Chmury Huawei jest przede wszystkim głębsza integracja z systemem, dzięki czemu proces synchronizacji danych jest banalny i nie wiąże się z dodatkowym zaangażowaniem użytkownika. I jeśli ktoś zapyta, co wyróżnia chmurę chińskiego producenta, to możemy tu wymienić właśnie możliwość płynnego przepływu danych pomiędzy naszymi urządzeniami.

Czym tak naprawdę jest Chmura Huawei?

Usługa Chmury od Huawei zapewnia swoim użytkownikom 5 GB pamięci w chmurze zupełnie za darmo. Oczywiście pakiet ten można rozszerzać, a oferta przeznaczona jest dla użytkowników urządzeń Huawei z interfejsem EMUI 5.1 lub nowszym. Chmura Huawei doskonale uzupełnia się z aplikacjami producenta, dzięki czemu nie trzeba samemu synchronizować np. zdjęć czy notatek w osobnym programie – wystarczy odpowiednio zautomatyzować ten proces.

Wszystkie zdjęcia i filmy wykonane i nagrane przy użyciu aparatu, jak również zrzuty i nagrania zawartości ekranu można automatycznie archiwizować w usłudze z poziomu naszej galerii. Po usunięciu zdjęcia zostanie ono przeniesione do folderu niedawno usuniętych elementów. Zdjęcia znajdujące się w tym folderze można przywrócić w ciągu 30 dni od daty usunięcia. Usunięcie treści z telefonu powoduje również automatyczne usunięcie danych z usługi Chmury od Huawei.

Niewątpliwie jedną z najważniejszych funkcji Chmury Huawei jest możliwość tworzenia kopii zapasowych. Dzięki tej funkcji możemy sami zadecydować, czy urządzenie ma tworzyć kopie automatycznie czy preferujemy je tworzyć ręcznie. Można wybrać dane, które mają zostać uwzględnione w kopii zapasowej — mogą to być dowolne elementy, takie jak galerie, kontakty, wiadomości, notatki, nagrania, ustawienia, prognozy pogody, zegar, aparat i aplikacje. Mogą to być również dowolne inne dane.

Chmura od Huawei – przeglądaj dane na czym chcesz

Chmura Huawei – jak wirtualny dysk przestał być wyłącznie wirtualnym magazynem

Co ważne, nasze pliki, które znajdą się w chmurze, możemy przeglądać także na innych urządzeniach. Na stronie cloud.huawei.com mamy dostęp do swoich danych i możemy zarządzać nimi w portalu usługi. Portal usługi Cloud ułatwia import i eksport kontaktów, scalanie powielonych wpisów, otwieranie i oglądanie zdjęć i filmów, jak również zarządzanie danymi czy ich usuwanie. To wygodne rozwiązanie pozwoli też na ewentualne usunięcie ważnych dla nas danych w przypadku kradzieży.

Warto podkreślić, że korzystanie z wirtualnego dysku Huawei to proces bezpieczny. Wszystkie dane są przechowywane wyłącznie na europejskich serwerach na terenie Unii Europejskiej - zgodnie z obowiązującym w Unii prawem regulującym ochronę danych osobowych i prywatności.

Samo przeniesienie zawartości smartfona lub tabletu do zasobów mobilnych jest proste. Wystarczy wejść w „Ustawienia” i stworzyć swoje konto ID Huawei (podając email lub numer telefonu oraz hasło). Po zalogowaniu się na nim zyskujemy dostęp do Chmury Huawei, skąd jednym kliknięciem można wejść w panel zarządzania zawartością wirtualnego dysku.

Jeśli 5 GB w chmurze nam nie wystarcza, to możemy powiększyć nasz pakiet – do dyspozycji mamy 50 GB, 200 GB i 2048 GB (2 terabajty). W dowolnym momencie użytkownik może zrezygnować z tej opcji, a dostęp do plików zapisanych w chmurze utrzymać się będzie, pomimo to, przez kolejne 12 miesięcy. Rozszerzyć pakiet możemy nie tylko za realne pieniądze, ale także wykorzystując nasze Huawei Points zgromadzone w AppGallery.

Specjalna oferta dla nabywców smartfonów z serii P40

Huawei w kwietniu uruchomił też specjalną ofertę Chmury dla posiadaczy smartfonów z najnowszej serii P. Użytkownicy modeli Huawei P40 lite lub P40 lite E otrzymają darmowe 15 GB pamięci w Chmurze Huawei, a kupujący smartfony Huawei P40 i P40 Pro otrzymają za darmo aż 50 GB pamięci. Darmowa przestrzeń w Chmurze Huawei przyznawana jest na okres 12 miesięcy. Oferta jest ważna do 31 grudnia 2020 roku.

Oferta darmowej przestrzeni w Chmurze Huawei obejmuje także jeden smartfon spoza najnowszej serii P - składany Huawei Mate Xs. W jego przypadku darmowa pamięć to 50 GB na 12 miesięcy, tak jak w przypadku droższych modeli z serii P. W przyszłości oferta będzie dotyczyć też modelu P40 Pro+, którego rynkowy debiut w Polsce zaplanowany jest na czerwiec.

Jak właściciele tych modeli Huawei mogą powiększyć przestrzeń w Chmurze?

Aby powiększyć przestrzeń w Chmurze Huawei, właściciele wymienionych modeli smartfonów muszą posiadać aktywne konto ID Huawei oraz mieć do niego podpiętą kartę płatniczą. Chcąc otrzymać darmową pamięć w Chmurze, należy wejść w Ustawienia telefonu, wybrać ID Huawei, następnie w Centrum kont wybrać opcję „Usługa Chmura”. Tam znajduje się opcja „Zwiększ rozmiar pamięci w chmurze”, którą należy wybrać.

Darmowa przestrzeń w Chmurze Huawei przyznawana jest na okres 12 miesięcy od momentu aktywacji. Na miesiąc przed zakończeniem subskrypcji użytkownik otrzyma wiadomość o zbliżającym się terminie zakończenia. Wtedy będzie mógł zdecydować, czy chce przedłużyć usługę - inaczej zostanie ona aktywowana na kolejny okres, z miesięczną opłatą w wysokości 47,88 złotych miesięcznie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Huawei promuje AppGallery i rozdaje prezenty. Co zrobić, by je otrzymać

Chmura jedną z podstaw Huawei Mobile Services

Chmura od chińskiego producenta jest jednym z głównych elementów Huawei Mobile Services. HMS to autorskie rozwiązanie, które jest bazą dla ekosystemu Huawei składającego się z takich usług jak właśnie Mobilna Chmura, ale też Motywy, Przeglądarka, Asystent czy sklep AppGallery. Ekosystem opiera się na warstwie technologicznej HMS Core.

Dzięki temu przy użyciu ID Huawei możemy automatycznie synchronizować dane między wieloma urządzeniami (z interfejsem EMUI 5.1 lub nowszym). Danymi możesz również zarządzać po zalogowaniu się w usłudze Chmury Huawei na telefonie, tablecie, laptopie lub innym urządzeniu. W przypadku wymiany telefonu Huawei lub Honor na nowy, po zalogowaniu się w usłudze Chmury od Huawei uzyskamy dostęp do wszystkich danych i ustawień z poprzedniego telefonu.

Huawei przygotował narzędzia, które coraz częściej wypierają rozwiązania, do których przyzwyczailiśmy się w poprzednich latach. I, co ważne, robi to skutecznie.

Więcej informacji o Chmurze Huawei

Link do pobrania Chmury

CZYTAJ WIĘCEJ: AppGallery: Sklep Huawei zyskuje na popularności. Czym przyciąga użytkowników?

Powiązane artykuły