Loading...

Windows 11 i smartfon to idealnie dobrana para. Poznaj możliwości aplikacji Twój telefon

Windows 11 i smartfon to idealnie dobrana para. Poznaj możliwości aplikacji Twój telefon

Premiera Windowsa 11 już za nami. Najnowsza wersja systemu operacyjnego Microsoftu przynosi sporo zmian i nowości. Dotyczą one zarówno wyglądu systemu, interfejsu użytkownika, jak również popularnych aplikacji, które stały się jeszcze bardziej przejrzyste i intuicyjne.

REKLAMA

Jedna z najciekawszych nowości w Windowsie 11 związana jest jednak ze smartfonami. Wraz z aktualizacją systemu zadebiutowała bowiem odświeżona aplikacja Twój telefon, która umożliwia nam korzystanie z wielu funkcji smartfona na ekranie komputera z Windowsem 11.

Aplikacja Twój Telefon jest zainstalowana na każdym urządzeniu z Windowsem 11. Po jej uruchomieniu musimy jedynie połączyć nasz komputer ze smartfonem. Wystarczy, że na urządzeniu z systemem Android odwiedzimy adres www.aka.ms/yourpc, a następnie zainstalujemy funkcję Pomocnik aplikacji Twój telefon. W kolejnym kroku należy sparować smartfon z komputerem, skanując wyświetlony na ekranie kod QR. Cały proces jest bezproblemowy i powinien zająć nam nie więcej niż 2-3 minuty.

Twój telefon Materiał partnera

Twój Telefon, czyli pomost między smartfonem i komputerem

Windows 11 i smartfon to idealnie dobrana para. Poznaj możliwości aplikacji Twój telefon

Gdy nasz smartfon połączy się już z aplikacją Twój Telefon, to w zasadzie możemy go schować do kieszeni lub odłożyć na biurko bez obawy o to, że stracimy kontakt ze światem. Za pomocą aplikacji i komputera z Windowsem możemy bowiem nawiązywać i odbierać połączenia głosowe, odczytywać i pisać SMS-y, przejrzeć listę kontaktów, jak również wyświetlić najnowsze powiadomienia.

Niezwykle przydatną funkcją jest także możliwość przeglądania zdjęć i nagrań wideo z naszego smartfona. Możemy je skopiować na dysk komputera, udostępnić w mediach społecznościowych lub edytować za pomocą dostępnej w Windowsie 11 aplikacji Zdjęcia.

Twój telefon Materiał partnera

To nie wszystko. W przypadku smartfonów wybranych producentów aplikacja Twój telefon pozwoli nam też skorzystać z dodatkowych unikatowych funkcji, takich jak kopiowanie i wklejanie plików pomiędzy urządzeniami, wyświetlanie ekranu telefonu na komputerze, uruchamianie na komputerze wybranych aplikacji systemu Android.

Twój telefon Materiał partnera

Poza tym, aplikacja wyświetla informacje na temat podłączonego do komputera smartfona, jak stan naładowania baterii czy stan połączenia z siecią Wi-Fi i siecią komórkową. Z jej poziomu możemy np. włączać tryb Nie przeszkadzać, wyciszyć dźwięki telefonu czy aktywować moduł Bluetooth.

Aplikację Twój Telefon bez problemu sparuje z kilkoma różnymi smartfonami. Co ważne, współpracuje ona z każdym urządzeniem, na którym zainstalowany jest system Android w wersji 7.0 lub nowszej.

Twój telefon Materiał partnera

Aplikacje z Androida na Windows 11

O tym, że Windows 11 jest najbardziej mobilnym Windowsem w historii świadczy także fakt, że wkrótce Microsoft zaoferuje użytkownikom możliwość zainstalowania na komputerze z Windowsem aplikacji z systemu Android.Po uruchomieniu tej funkcji zyskamy dostęp do nawet 500 tysięcy aplikacji, które będą dostępne do pobrania bezpośrednio ze sklepu Microsoft Store.

Twój telefon Materiał partnera

Dzięki technologii opracowanej przez Microsoft, aplikacje z Androida będą działać na komputerze tak, jak aplikacje systemu Windows. Będziemy mogli je przypominać do paska zadań, a także dowolnie skalować ich okna.

Windows 11 to bez wątpienia najbardziej mobilny Windows w historii. Nowy system Microsoft - m.in. dzięki bardzo przydatnej aplikacji Twój telefon - zaciera granice pomiędzy naszym komputerem i smartfonem. Możliwość wysyłania SMS-ów czy przeglądania zdjęć z poziomu naszego PC-ta jest bardzo wygodna. Cieszy również fakt, że Windowsa 11 możemy zintegrować z dosłownie każdym smartfonem z Androidem - bez względu na to, kto jest jego producentem.

Powiązane artykuły