Loading...

Huawei P50 to być może najpiękniejszy flagowiec w historii! Kiedy zadebiutuje?

Huawei P50 to być może najpiękniejszy flagowiec w historii! Kiedy zadebiutuje?

Huawei P50 jawi się jako jeden z najlepiej wyglądających smartfonów świata. Na nosie konkurentów zagra też aparat fotograficzny, ale co z oficjalną premierą?

Spodziewaliśmy się, że dziś Huawei przedstawi smartfony z serii P50. W sieci pojawiły się oficjalne grafiki ukazujące tylną obudowę i data prezentacji, jednak pokaz ostatecznie się nie odbył – Huawei przyznało jedynie, że nie obrano jeszcze terminu prezentacji.

To zła wiadomość, która najpewniej wskazuje na problemy znajdujące się poza zasięgiem producenta – jego wewnętrzne sprawy zostały załatwione, ponieważ system HarmonyOS jest już gotowy, a sam telefon nie wygląda na prototyp, lecz na finalne urządzenie.

Huawei P50 w pełnej krasie

Huawei samo nie wie, kiedy pokaże nam P50, ale pośrednio wskazuje na amerykańskie sankcje jako główną przyczynę opóźnień. Niemniej jednak skupmy się na samym flagowcu, bo jest na co popatrzeć:

Huawei P50 to być może najpiękniejszy flagowiec w historii! Kiedy zadebiutuje?

fot. Huawei

Poczwórny aparat fotograficzny osadzony wewnątrz zjawiskowej ramki to główny as w rękawie P50. Niewiele telefonów wygląda lepiej na tylnym panelu, a przy okazji Huawei postarało się o oryginalność – przypominacie sobie podobny smartfon z dwoma okręgami na pleckach?

fot. Huawei

Huawei nie zdradziło nic o specyfikacji technicznej, ale najważniejsze szczegóły możemy wywnioskować z przecieków. Oparty na optyce LEICA główny aparat fotograficzny ma operować sensorem Sony o przekątnej 1″, co musi się przełożyć na wysoką jasność fotek i szczegółowość – różnicę w stosunku do konkurencji odczujemy głównie w nocy.

Ponadto jeden z teleobiektywów P50/Pro (prawdopodobnie oczko peryskopowe) będzie się zmieniać w zakresie od 18 do 125 mm, co wskazuje na 5-krotny zoom optyczny. Całość dopełnią kamerka szerokokątna i standardowy teleobiektyw portretowy – to wszystko opakowane w lekką i smukłą obudowę będzie robić wrażenie.

Poznaj HarmonyOS:

HarmonyOS oficjalnie. Ostatnia deska ratunku dla Huawei w wielkim stylu

Powiązane artykuły