Huawei

Huawei

Kategoria

Huawei P50 wyciekł na zdjęciach prasowych. Są i nowe wieści o aparacie

Za pomocą Chrisfugiel

Po sieci od dawna krążą schematy i zdjęcia prototypów Huaweia P50, zdradzające obecność bardzo charakterystycznej wysepki z aparatami, która spotkała się już z falą krytyki. Pod znakiem zapytania stało jednak dotychczas rozmieszczenie obiektywów czy dobór kolorów, a to elementy mające ogromny wpływ na finalny wygląd telefonu.

Nowy przeciek rzuca nieco więcej światła na ten temat.

Huawei P50 na grafikach promocyjnych

Fotki — podobno oficjalne — opublikował na Twitterze @RODENT950.

Z przecieku wynika, że w dwóch kołach na tylnym panelu zatopione zostaną łącznie cztery obiektywy i dwie diody doświetlające.

Huawei P50 ma mieć aparat z nieco lepszym zoomem

Huawei ma w zwyczaju umieszczać na obudowach swoich smartfonów parametry zastosowanych ogniskowych. Tym razem na grafikach da się dostrzec napis "13–90".

Taki zakres ogniskowych odpowiada ok. 3,3-krotnemu przybliżeniu optycznemu względem aparatu głównego z poprzednika. Dla porównania Huawei P40 miał obiektywy 13–80 mm i 3-krotne przybliżenie.

Przeskok z 3x na 3,3x nie wydaje się spektakularny, ale może zauważalnie wpłynąć na poprawę jakości zoomu hybrydowego. Zwłaszcza jeśli Huawei zdecydowałby się przy okazji na zwiększenie rozdzielczości aparatu.

Do oferty najpewniej dołączy także Huawei P50 Pro z peryskopowym teleobiektywem i jeszcze lepszym zoomem. Na komplet konkretów trzeba będzie jednak poczekać do oficjalnej premiery, która — według przecieków — może się odbyć dopiero w czerwcu.

Zobacz także:

26

Feb/2022