Samsung

Samsung

Kategoria

Aplikacja telefonu Google pozwoli na automatyczne nagrywanie rozmów z nieznanymi numerami

Za pomocą Chrisfugiel

Wygląda na to, że nowa aktualizacja aplikacji telefonu pozwoli na automatyczne nagrywanie połączeń z nieznanymi numerami.

Załoga XDA Developers regularnie znajduje interesujące rzeczy analizując kody źródłowe kolejnych wersji różnych aplikacji. Tak samo jest też teraz. Wygląda na to, że nowa wersja aplikacji telefonu pozwoli na automatyczne nagrywanie rozmów z nieznanymi numerami. W zeszłym roku Google wprowadził nową możliwość nagrywania połączeń bezpośrednio z poziomu aplikacji domyślnej telefonu, jednak była ona dostępna tylko dla posiadaczy modeli Google Pixel i wybranych Nokii oraz Xiaomi. Teraz z kolei użytkownik sam będzie mógł zadecydować czy zawsze automatycznie nagrywać takie rozmowy.

Tak samo jak wcześniej będzie działało informowanie o nagrywaniu. Komunikat usłyszą obie strony. Dane z nagranej rozmowy będą dostępne na telefonie nagrywającego, dlatego Google informuje w kodzie źródłowym, że użytkownik ma obowiązek przestrzegania lokalnego prawa. W wielu krajach na przykład do nagrywania może dojść jedynie za zgodą drugiej strony. Oczywiście nie znaczy to, że Google nie zrezygnuje z wprowadzenia tej funkcji, jednak widzimy, że bardzo poważnie ją rozważa.

Zobacz: Asus ZenFone 6 w Europie dostaje Androida 11Zobacz: Google i Apple usuwają aplikację Parler ze swoich sklepów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas naGoogle News

Źródło tekstu: xda-developers, wł

Tagi:googlenagrywanie rozmównieznany numer

25

Feb/2022