Loading...

Huawei dostarcza inwertery do instalacji fotowoltaicznych w Polsce

Huawei dostarcza inwertery do instalacji fotowoltaicznych w Polsce

16 października 2021, 12:00 AlertHuawei. Fot. Flickr

– Huawei dostarcza inwertery do instalacji fotowoltaicznych na farmy realizowane w Polsce o mocy po kilkadziesiąt MW – mówi dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska Ryszard Hordyński.

Dyrektor ds. strategii i komunikacji Ryszard Hordyński podczas Międzynarodowej Konferencji i Wystawy PIKE powiedział, że Huawei oferuje pełną paletę inwerterów do instalacji fotowoltaicznych, zarówno dla prywatnych domów, jak i instalacji np. na centrach handlowych – W Polsce w tym momencie największa farma zbudowana z użyciem naszych inwerterów ma 70 MW mocy, natomiast są już budowane kolejne, które będą miały po kilkaset – podkreślił.

W ubiegłym roku Huawei stworzył dział Digital Power, w ramach którego dostarcza usługi i elementy, które mają na celu poprawę klimatu i wsparcie ochrony środowiska, jak elementy zarządzające i ładujące dla samochodów elektrycznych i częściowo autonomicznych – podaje ISBnews.

Huawei dostarcza inwertery do instalacji fotowoltaicznych w Polsce

– Mamy produkty, które powodują, że data center są prostsze w budowie i zbudowane z elementów, które zużywają mniej energii, jak np. system chłodzenia serwerów – mówi dyrektor Huawei Polska.

ISBnews/Jędrzej Stachura

Zakończył się nabór wniosków o dofinansowanie fotowoltaiki w ramach programu Mój Prąd

BA na Weekend energetyka Europa fotowoltaika Huawei OZE Polska

Powiązane artykuły