Loading...

Smartfony Huaweia z GMS – producent ma sprytny plan

Smartfony Huaweia z GMS – producent ma sprytny plan

Huawei ma sporo problemów z powodu amerykańskich sankcji. Minęły już ponad dwa lata od umieszczenia przez administrację Donalda Trumpa chińskiego giganta na czarnej liście, a teraz nie jest on już jednym z czołowych producentów telefonów na świecie. Co więcej, Huawei nie jest już jednym z pięciu największych producentów telefonów w swojej ojczyźnie. Firma ma jednak pomysł jak rozwiązać swoje problemy, a nawet przywrócić do swoich urządzeń usługi Google. No prawie do swoich…Smartfony Huaweia z GMS – producent ma sprytny plan

Huawei jako wykonawca b-brand

Firma podjęła trudne kroki w próbie przetrwania burzy, w tym opracowanie rozwiązań technologicznych dla bardziej efektywnej hodowli świń. Producent nawet zamienił swoją markę Honor w oddzielny podmiot, który nie ma z nim już nic wspólnego, dzięki czemu mógł zachować usługi Google. Kolejnym krokiem Huaweia będzie licencjonowanie swoich smartfonów innym firmom, co może pozwolić na ominięcie listy podmiotów i uzyskanie dostępu do technologii amerykańskiej produkcji.

Nie przegap
Airly pokazuje, że nie boi się wyzwań — zarówno w sferze biznesowej, jak i technologicznej

Zobacz też: Vectra z zarzutami od UOKiK – chodzi o nieuprawnione podwyżki opłat

Huawei planuje rozpocząć licencjonowanie swoich projektów jednostce państwowej China Postal and Telecommunications Appliances Co. o nazwie Xnova, a ta ostatnia będzie próbowała kupić niezbędny sprzęt i oprogramowanie, którego ta pierwsza nie może już nabyć. Oznaczałoby to kontynuację istniejącego porozumienia, w którym Xnova sprzedawało serię Nova w swoim sklepie internetowym, z jedyną różnicą, że Xnova będzie teraz korzystać z własnej marki. Inną firmą, która wkrótce będzie sprzedawać telefony własnej marki oparte na projektach Huawei jest producent sprzętu telekomunikacyjnego TD Tech Ltd. Tu jednak partnerstwo jest nadal negocjowane. Oznacza to, że smartfony Huaweia z dostępem do usług Google będą pozbawione logo tego producenta i podobnie ma się sytuacja ze sprzętem sieciowym. W międzyczasie inżynierowie Huawei dostosowują projekty telefonów tak, aby wykorzystywały chipsety Qualcomm i MediaTek zamiast tych produkowanych przez spółkę zależną Huawei — HiSilicon.

Źródło: TechSpot

Powiązane artykuły