Loading...

Podpowiadam, jak skutecznie usunąć zbędne pliki ze smartfona Xiaomi i Redmi

Podpowiadam, jak skutecznie usunąć zbędne pliki ze smartfona Xiaomi i Redmi

Odinstalowując aplikacje bardzo często pozostają tak zwane pliki śmieci, które zajmują niepotrzebnie miejsce. Dotyczy to każdego smartfona, nawet Twojego Xiaomi i Redmi. Pomogę Ci je skutecznie usunąć.Podpowiadam, jak skutecznie usunąć zbędne pliki ze smartfona Xiaomi i Redmi

Większość smartfonów, w tym Xiaomi ma już wbudowane oprogramowanie ułatwiające czyszczenie pamięci wewnętrznej, dlatego też pozbywanie się plików śmieci jest niezwykle proste. Można także skorzystać z dodatkowego oprogramowania dostępne w Google Play. Zapraszam Cię do poradnika.

Usuwamy zbędne pliki ze smartfona Xiaomi

Aby usunąć zbędne pliki, wystarczy wejść do aplikacji Panel Sterowania, a następnie skorzystać z opcji Optymalizuj, aby rozwiązać wszystkie problemy i tym samym przyspiesza smartfon. Jeśli natomiast interesuje Cię natomiast wyłącznie usunięcie zbędnych plików śmieci, kliknij ikonkę ze śmietnikiem, pod którą widnieje informacja o zajmowanym miejscu przez zbędne pliki. W zasadzie nic więcej robić nie musisz, gdyż smartfon sam wykona tę operację.

Jest jeszcze ręczna metoda

Zbędne pliki można także usunąć ręcznie. Potrzebujesz do tego menedżera plików. Ten oczywiście jest zainstalowany na Twoim smartfonie. Aby jednak usunąć, co trzeba i przy okazji niczego nie zepsuć, trzeba wiedzieć czego szukać, gdyż w większości przypadków nazwy plików składają się z ciągu liter i cyfr.

Warto zatem skorzystać z metody pierwszej, a zatem z dedykowanego oprogramowania usprawniającego pracę smartfona i zarazem czyszczącego zbędne pliki.

Powiązane artykuły