Huawei

Huawei

Kategoria

LG Exalt LTE – nowoczesny telefon z klapką i Wi-Fi Calling

Za pomocą Chrisfugiel

Wydawałoby się, że w dobie nowoczesnych smartfonów z ogromnymi wyświetlaczami, staromodna konstrukcja klasycznego telefonu nie ma miejsca bytu. Jednak jest wąskie grono odbiorców, którzy wcale nie potrzebują co 5 minut sprawdzać Facebooka. Świadczy o tym, chociażby powracająca Nokia 3310, czy też nowy LG Exalt LTE, który jest naprawdę nowoczesnym telefonem z klapką. Jest to bardzo ciekawy model, ponieważ oprócz LTE obsługuje również Wi-Fi Calling i VoLTE.

Nowa Nokia 3310 nie jest niczym szczególnym pod kątem telekomunikacyjnym. Jest to zwykły tradycyjny telefon, który działa jedynie w sieciach GSM. HMD Global zagrało tutaj na sentymentalnych wspomnieniach dawnych posiadaczy tego kultowego telefonu. Natomiast LG Exalt LTE jest bardzo ciekawą ofertą dla klientów sieci Verizon w Stanach Zjednoczonych. Wydawałoby się, że telefony z klapką są reliktem przeszłości i już nigdy ich nie zobaczymy. Jednak mają one jedną, ale to bardzo ważną zaletę. Jak wyślizną nam się z kieszeni, to nie stłucze się ekran.

LG Exalt LTE obsługuje zarówno LTE, jak i starsze sieci komórkowe.

Nowy telefon z klapką od LG został okrzyknięty w sieci jako urządzeniem LTE-only. Nie wiem skąd wynika to niedomówienie, ale na wielu stronach możemy przeczytać, że LG Exalt LTE działa jedynie w zasięgu sieci LTE. Nie jest to natomiast prawdą. Zarówno w specyfikacji zamieszczonej na stronie operatora, jak i instrukcji użytkownika, widnieje informacja o obsłudze sieci 3G UMTS oraz 2G GSM.

LG Exalt LTE – nowoczesny telefon z klapką i Wi-Fi Calling

Ciekawostką jest natomiast obsługa Wi-Fi Calling. Jest to chyba jedyny nie-smartfon na świecie, który korzysta z sieci Wi-Fi do połączeń głosowych. Nie jest to co prawda napisane wprost, ale LG z klapką obsługuje również VoLTE. Operator chwali się tutaj wsparciem HD Voice za pomocą sieci 4G LTE, co jest właśnie marketingowym określeniem VoLTE.

Za nowoczesny telefon z klapką od LG zapłacimy 168 dolarów.

No cóż, jest to cena dość wygórowana, ponieważ za tyle samo dostaniemy niejednego smartfona z Androidem. Co dostaniemy za 168 dolarów? LG Exalt LTE ma baterię o pojemności 1 470 mAh, która wytrzymać ma do 10 dni w trybie czuwania lub 6 godzin ciągłych rozmów. Aparat ma rozdzielczość 5 MP, natomiast pamięć wewnętrzną 8 GB można rozszerzyć 32 GB kartą microSD. Wyświetlacz WQVGA TFT LCD ma przekątną 3” i wyświetla obraz o rozdzielczości 400 x 240 pikseli. Do tego mamy jeszcze obsługę Bluetooth 4.1 oraz Wi-Fi 802.11n. Całość napędzana jest przez chipset Qualcomm Snapdragon z czterordzeniowym procesorem 1,1 GHz. Na pewno model ten najdzie swoich amatorów, ciekawe tylko czy LG przygotuje wersje dla innych operatorów.

Źródło: Verizon Wireless

24

Mar/2022