Loading...

Płatności zbliżeniowe NFC na smartfonach Huawei stały się właśnie bajecznie proste

Płatności zbliżeniowe NFC na smartfonach Huawei stały się właśnie bajecznie proste

Takie to proste. Użytkownicy smartfonów Huawei z HMS nie mają dostępu do rozwiązań od Google, ale ilość usług i aplikacji kompatybilnych z autorskim ekosystemem chińskiej firmy dynamicznie rośnie. Sporo użytkowników narzeka na brak płatności zbliżeniowych na wzór Google Pay, na szczęście pojawiła się właśnie usługa, która rozwiązuje ten problem!W sklepie AppGallery dostępne są popularne w Polsce aplikacje bankowe, m. in. PKO BP, Bank Millennium, mBank, Credit Agricole, Noble Bank i Getin Bank. Niektóre z nich, jak PKO BP wspiera już płatności zbliżeniowe HCE, a w innych, jak Bank Millennium pojawiła się opcja płatności zbliżeniowych BLIK.

Płatności zbliżeniowe Curve Pay już w Polsce

Właśnie pojawiła się nowa metoda płatności dostępna dla wszystkich użytkowników niezależnie od tego, z którego banku pochodzi karta. Wszystko dzięki aplikacji Curve i usłudze Curve Pay.Curve to aplikacja płatnicza, a w zasadzie rozwiązanie pozwalające na agregowanie wielu kart płatniczych. Jak to działa? Po zarejestrowaniu w aplikacji generowana jest specjalna karta płatnicza Curve (operator usługi wysyła również plastikową wersję na adres fizyczny). Następnie do aplikacji dodajemy karty debetowe i kredytowe z innych banków. Płacą Curve środki pobierane są z wybranej wcześniej karty.Kluczowym aspektem dla użytkowników urządzeń Huawei w Polsce jest dostępność Curve Pay.Po uruchomieniu aplikacji na urządzeniu z HMS pojawi się komunikat o możliwości aktywowania Curve Pay. Wystarczy postępować z instrukcjami na ekranie, a następne ustawić Curve jako preferowaną opcję do płatności. Operacja jest bardzo prosta i nie potrwa więcej niż minutę. Aktywacja Curve Pay na smartfonie Huawei z HMS / foto. wł.

Curve Pay w praktyce

Postanowiłem sprawdzić, jak Curve Pay działa w praktyce z użyciem smartfonu Huawei P40 Pro. W aplikacji podpiąłem kartę Mastercard mBanku i udałem się do Żabki.Przy kasie poprosiłem o płatność kartą, odblokowałem telefon i przyłożyłem go do terminala. Transakcję potwierdziłem odciskiem palca. Gotowe.Cała operacja jest równie prosta, co Google Pay. To świetna wiadomość dla użytkowników smartfonów Huawei, którzy narzekali na brak płatności zbliżeniowych. Niewielkim minusem jest fakt, że aplikacja nie posiada polskiego interfejsu. Sama aplikacja jest darmowa, a dodatkowo użytkownicy przez pierwsze 30 dni mogą liczyć na cashback 1%.Curve możecie pobrać bezpośrednio z AppGallery. Apka dostępna jest też w sklepie Google Play oraz Apple AppStore.Źródło: cashless, wł. Nie przegap podobnych wiadomości → Obserwuj nas w Google News.

Płatności zbliżeniowe NFC na smartfonach Huawei stały się właśnie bajecznie proste

Powiązane artykuły