Loading...

Nowe MacBooki mają problem z notchem. Jest na to sposób

Nowe MacBooki mają problem z notchem. Jest na to sposób

Strona główna›Nowe MacBooki mają problem z notchem. Jest na to sposób28.10.2021 12:51Źródło zdjęć: © FacebookKarolina Kowasz

Użytkownicy nowych MacBooków licznie zgłaszają problem z nowym ekranem w swoich laptopach. Notch ma przysłaniać długie menu w wielu aplikacjach, co uniemożliwia wygodne korzystanie z programów.

Mając na uwadze dobro użytkowników, Apple postanowiło jednak załatać na szybko ten problem. Nie da się jednak ukryć, że rozwiązanie jest dosyć zaskakujące, a wielu użytkowników może je uznać za zabawne.

Rozwiązanie od Apple

Aby umożliwić użytkownikom wygodne korzystanie z aplikacji, które nie są dostosowane do obecnych ekranów MacBooków, Apple przygotowało opcję skalowania całego ekranu. W ten sposób rozwlekłe menu wybranych programów pojawią się poniżej kłopotliwego notcha. Problematyczne wycięcie na aparat w najnowszych laptopach miało umożliwić stworzenie większego ekranu, od krawędzi do krawędzi, bez efektu czarnej ramki dookoła.

Nowe MacBooki mają problem z notchem. Jest na to sposób

Jego wprowadzenie nie wzbudziło jednak zadowolenia właścicieli nowych modeli MacBooka Pro. Sieć zalały liczne komentarzy i memy, które zwracają uwagę na przysłonięte elementy paska menu czy wybranych funkcji pod wycięciem kamery.

Windows 10 dostaje Sklep z Windows 11. To nie tylko nowy interfejs

Jak włączyć skalowanie?

Zgodnie z instrukcją Apple, aby naprawić problem zasłoniętego menu, musimy uruchomić funkcję skalowania, aby zmieścić się poniżej kamery. W tym celu zaznaczamy wybraną aplikację, która sprawia nam tego rodzaju problem. W menu pliku znajdziemy opcję pozwalającą na uzyskanie więcej informacji na jej temat. Po przejściu do niej, znajdziemy możliwość zaznaczenia okienka z funkcją skalowania.

Co ciekawe, Apple zwraca uwagę, że jeżeli dana aplikacja została już zaktualizowana pod kątem notcha, opcja skalowania ekranu nie jest już wyświetlana w opcjach danego programu. Firma zachęca wszystkich deweloperów do poprawienia swoich aplikacji, a użytkowników - do kontaktu z twórcami oprogramowania w celu poznania daty stosownej aktualizacji.

Programy

AktualizacjeAktualizacjeNowościZobacz więcej ›

Powiązane artykuły