Huawei

Huawei

Kategoria

OK, Android. Jak wyłączyć Asystenta Google?

Za pomocą Chrisfugiel

  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Oprogramowanie

Po jego wyłączeniu dotychczasowy gest wywoływania Asystenta Google będzie przywoływał zwykłą wyszukiwarkę Google z reklamą wyłączonej usługi na dole.

Ale to nie wszystko. Asystenta Google możemy na Androidzie podmienić dowolnym innym. Jak to zrobić?

Niestety, w tym wypadku nie mogę wam zaproponować prostego poradnika. Nie dlatego, że jest to czynność jakoś wybitnie złożona czy trudna do wykonania. Sprawdziłem jednak trzy telefony trzech różnych marek – wszystkie ze zmodyfikowaną przez producenta wersją Androida – i na każdym z nich dostęp do tej funkcji znacząco się różnił.

Wybrałem więc telefon marki Huawei z systemem EMUI 8.1 na pokładzie. Miejcie proszę jednak na uwadze, że na telefonach innych producentów rozmieszczenie i nazewnictwo niektórych funkcji może się nieco różnić. Przynajmniej będziecie wiedzieć czego szukać.

OK, Android. Jak wyłączyć Asystenta Google?

By móc zamienić Asystenta Google na innego, musimy go oczywiście najpierw sobie zainstalować ze Sklepu Play. Dla przykładu pobrałem Alexę. Po jej zainstalowaniu i skonfigurowaniu w samej aplikacji, należy udać się do ustawień telefonu.

Tu – przynajmniej na EMUI 8.1 – należy wybrać Aplikacje i powiadomienia, następnie Aplikacje domyślne a potem Pomoc i rozpoznawanie głosu. Tu klikamy w Aplikacja asystująca i zmieniamy Google na naszą Alexę lub innego asystenta.

Od tej pory to ten inny asystent będzie się pojawiać za każdym razem, jak przytrzymamy przycisk Home. Powyższy zrzut ekranowy to nasłuchująca pytania lub polecenia Alexa. Android jest niestety jedynym systemem operacyjnym, który pozwala na łatwą podmianę głosowego interfejsu na zewnętrzny. Z Windowsa nie da się wymienić Cortany, a z macOS-a i iOS-a Siri. Choć Microsoft podobno rozważa zmiany w tej kwestii.

Tagi: Androidasystenci głosowiasystent googleasystent google jak wyłączyćGoogle

29

Apr/2022