Loading...

Kiedyś ten piękny smartfon Huawei kupiły miliony. Dziś dostaje spory pakiet nowości

Kiedyś ten piękny smartfon Huawei kupiły miliony. Dziś dostaje spory pakiet nowości

5-letni Huawei Mate 9 otrzymał nową aktualizację, wprowadzającą coś więcej niż świeższe poprawki bezpieczeństwa. Huawei po raz kolejny w ostatnim czasie zaktualizował telefon z długoletnim stażem. Mate 9 dostanie też HarmonyOS.

Huawei P10, Huawei Mate 10 Pro, Huawei P9 i Huawei P9 Plus — te kilkuletnie smartfony Huawei otrzymały w ciągu ostatnich kilku tygodni nowe aktualizacje oprogramowania.

Teraz przyszła pora na kolejny model z dawnych lat.

Huawei Mate 9 z nową aktualizacją

Kiedyś ten piękny smartfon Huawei kupiły miliony. Dziś dostaje spory pakiet nowości

Nowa aktualizacja dla Huawei Mate 9 / fot. Huawei Central

Na wybranych rynkach globalny wariant Huawei Mate 9 z 2016 roku otrzymuje nową aktualizację oprogramowania, oznaczoną ciągiem znaków 9.1.0.296 (C432E10R1P8). Jej rozmiar to 652 MB, więc ma w sobie coś więcej niż zwykłe łatki. Te oczywiście też są — datowane na maj 2021.

Poza tym Huawei dodał folder Huawei Apps do ekranu głównego, zbierający popularne aplikacje i najczęściej wykorzystywane programy. Pojawiły się też Wyszukiwarki Petal, Books, Centrum Gier i Przeglądarka. Dodano też skróty do Map Petal, Centrum członkowskiego, Link Now i Celia.

Do tego wszystkiego producent naprawił błąd pojawiający się w czasie połączeń, polegający na sporadycznym pojawianiu się dziwnego pogłosu.

Jeśli ciągle korzystasz z Huawei Mate 9 lub po prostu trzymasz go w szafie, to ładnie proszę Cię o sprawdzenie dostępności nowej aktualizacji i podzielenie się informacją w komentarzu 🙂

Huawei Mate 9 / fot. producenta

Powiązane artykuły