Loading...

Blokada smartfonów za niepłacenie rat wprowadzona przez kolejnego operatora!

Blokada smartfonów za niepłacenie rat wprowadzona przez kolejnego operatora!

Kolejny operator w Polsce zdecydował się na wprowadzenie blokady IMEI na smartfonach, za które nie są płacone raty. To może być spory problem dla osób, które kupują telefony z przedłużenia umowy.

Czy kupiłeś/aś kiedyś smartfon na raty w sklepie lub u operatora albo na jednym z portali aukcyjnych od osoby, która sprzedawała telefon z przedłużenia umowy? W ciemno mogę powiedzieć, że najprawdopodobniej tak, bowiem wielu Polaków kupuje nowe urządzenia w ten właśnie sposób.

Od jakiegoś czasu jest to niebezpieczne, gdyż Plus i T-Mobile blokują telefony, za które nie są płacone raty, nie pozwalając im na połączenie się z siecią.

Do tego grona już oficjalnie dołączył kolejny operator działający w Polsce.

Orange też będzie blokowało IMEI

Blokada smartfonów za niepłacenie rat wprowadzona przez kolejnego operatora!

W odświeżonym przez Orange regulaminie sprzedaży urządzeń na raty pojawiły się następujące zapisy:

Mówiąc krótko – jeśli klient przestanie spłacać raty za sprzęt zgodnie z harmonogramem, Orange zablokuje IMEI smartfona, nie pozwalając tym samym z korzystania z usług telekomunikacyjnych i to w każdej sieci.

Jeśli chcesz od kogoś odkupić smartfon pochodzący z Orange, to przed faktem lepiej się upewnić, czy wszystko jest z nim w porządku. Sprawdzisz to na specjalnej stronie przygotowanej przez Orange.

Pierwsze blokady w procesie windykacyjnym będą realizowane w najbliższych tygodniach. Ma to dotyczyć tylko sprzętu kupionego na raty od 23 listopada 2020 r.

Już trzech z czterech operatorów blokuje smartfony

Teraz niespłacane sprzęty blokują Plus, T-Mobile i Orange. Z tzw. Wielkiej Czwórki tylko Play nie zdecydował się na wprowadzenie takiej procedury, co najprawdopodobniej wiąże się z tym, że w tej sieci oferta ratalna nie jest jakoś specjalnie promowana.

Wprowadzone rozwiązanie to problem nie tylko dla klientów operatorów, ale także osób preferujących kupowanie smartfonów z przedłużenia umowy, co często pozwala na zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych.

To źródełko powoli zaczyna wysychać…

Powiązane artykuły