Loading...

Najlepsze okazje na telewizory w ten weekend!

Najlepsze okazje na telewizory w ten weekend!

Na co więc należy zwrócić uwagę?

Rozdzielczość? Co najmniej 4K

Jeżeli nie planujecie zakupu telewizora o małej przekątnej, jak np. 32 cale, to powinniście rozważać zakup najpopularniejszego obecnie standardu - 4K. W takiej rozdzielczości obejrzycie filmy i seriale na popularnych platformach streamingowych, zagracie w wiele gier na nowych konsolach, a także zobaczycie pierwsze kanały telewizyjne, transmitowane w Polsce właśnie w 4K.

8K nie jest złym wyborem, natomiast niedobór treści pod tę rozdzielczość sprawia, że będzie to wybór jedynie dla osób, które planują zakup telewizora na długie lata, a przy okazji mają zasobny portfel - do rozdzielczości 8K wciąż trzeba nieco dopłacić.

Smart TV

Bez Smart TV ani rusz. Dziś wiele osób używa telewizora, nie mając telewizji. Właśnie dzięki Smart TV mamy możliwość przeglądać sieć, oglądać filmy i seriale na platformach streamingowych, a nawet rozerwać się przy prostych grach. Część telewizorów oferuje także możliwość głosowego wydawania komend (warto sprawdzić, czy dostępny jest język polski!), a także obsługi telewizora za pomocą aplikacji mobilnych.

Jaka matryca? LCD/LED, QLED i OLED

Trzy obecnie najpopularniejsze matryce to LED, QLED i OLED. Wszystkie mają swoje wady i zalety. Klasyczny LED będzie najtańszy, przez co jest to wciąż najczęstszy wybór. Wady tego rozwiązania to zwykle nierównomierne podświetlenie - przy ciemnych scenach części ekranu mogą być jaśniejsze, mimo, że powinna znajdować się na nich czerń.

Foto: LG

QLED to autorskie rozwiązanie marki Samsung, które do klasycznych LED-ów dorzuca kropki kwantowe. Pozwala to uzyskać więcej barw i lepszy kontrast, przez co kolory powinny wydawać się “żywsze”.

Najlepsze okazje na telewizory w ten weekend!

OLED to z kolei technologia wykorzystująca organiczne diody. Dzięki temu, że każdy piksel może być podświetlany i gaszony indywidualnie, telewizory OLED oferują najlepszą i najgłębszą czerń. Ich wady to z kolei wciąż nieco wyższa cena i ryzyko “wypalania” obrazu, gdy jest on używany niezgodnie z zaleceniami (np. wyświetlanie statycznych obrazów przez kilka godzin).

HDMI 2.1 nie tylko dla graczy

Obecne konsole, ale też komputery, potrafią generować obraz w rozdzielczości 4K przy 120 klatkach animacji na sekundę. Jedynie HDMI 2.1 w tym momencie jest w stanie obraz o takich parametrach przesłać. Dodatkowo pozwala to na zmienną częstotliwość odświeżania i włączenie trybu Auto Low Latency Mode, zmniejszającego opóźnienia w przesyłaniu sygnału z kontrolera konsoli do telewizora.

Wciąż na rynku znajdziemy wiele telewizorów ze starszymi typami złącz, które nadadzą się świetnie do oglądania telewizji, czy filmów i seriali, ale fani gamingu powinni poważnie myśleć o HDMI 2.1. W każdym wypadku warto też zwrócić uwagę na samą częstotliwość odświeżania obrazu - telewizory ze wsparciem 100/120 Hz oferują znacznie płynniejszy i przyjemniejszy dla oka obraz, niż ekrany 50/60 Hz.

Jakie telewizory polecamy? Sprawdźcie nasze propozycje:

Samsung LED UE75AU7192

Foto: Media Expert

75-calowy ekran i rozdzielczość 4K, a do tego system Tizen TV i przydatne funkcje w stylu adaptacji dźwięku. Dzięki procesorowi obrazu Crystal 4K treści niższej jakości są w Samsung LED UE75AU7192 poprawiane do wysokich standardów. Model ten ma również wsparcie technologii HDR, która wyreguluje poziom jasności i wychwyci nawet najdrobniejsze szczegóły w ciemnych i jasnych kadrach.

LG LED 65NANO753PR

Foto: Media Expert

Dzięki technologii Nano Cell, telewizor LG LED 65NANO753PR "oczyszcza" wszystkie barwy obrazu, dzięki czemu są one jeszcze bardziej naturalne i żywe. Technologia Nano sprawdza się zarówno w przypadku oglądania filmów, jak i bardzo dynamicznych obrazów.

Dzięki technologiom "Filmmaker mode" i HDR10 można doświadczyć jakości obrazu i dźwięku maksymalnie zbliżonych do kinowego wzorca. Telewizor LG LED 65NANO753PR pozwala również połączyć się z ulubionymi platformami streamingowymi takimi jak Netflix czy Apple TV. Funkcja Game Optimizer z kolei pozwala dokonać zmiany ustawień podczas gry w jednym miejscu, aby dopasować obraz do typu gry: FPS, RPG i RTS.

LG 82UP80003LA

Foto: Media Expert

82 cale, 100 Hz i port HDMI 2.1 - wszystko czego potrzeba w nowoczesnym telewizorze, na dodatek z tak dużym ekranem. Telewizor LG LED UP80003LA wyposażony został w technologię Cinema HDR, dzięki której obraz wyróżnia się żywymi kolorami i dokładnym odwzorowaniem szczegółów. Dodatkowo, tryb "Filmmaker mode" pozwala wyłączyć wygładzanie ekranu oraz zachowane są oryginalne proporcje kolorów - tak, jak chcieli tego twórcy filmów i seriali.

Telewizor LG LED 65NANO753PR pozwala również połączyć się z ulubionymi platformami streamingowymi takimi jak Netflix czy Apple TV. Funkcja Game Optimizer z kolei pozwala dokonać zmiany ustawień podczas gry w jednym miejscu, aby dopasować obraz do typu gry: FPS, RPG i RTS.

Powiązane artykuły