Loading...

moto g100 z platformą Ready For zastąpi nam telewizor i konsolę do gier

moto g100 z platformą Ready For zastąpi nam telewizor i konsolę do gier

Smartfony uwolniły nas od biurek, na których stały komputery. Pracować, grać, kontaktować się ze znajomymi możemy w niemal dowolnym miejscu. Teraz historia zatacza koło. Motorola na okrągłą 10. generację serii moto g stworzyła moto g100 – smartfon na tyle wydajny, że może nie tylko towarzyszyć nam jako urządzenie mobilne, ale również umożliwia wydajną pracę w trybie stacjonarnym. Wystarczy podłączyć moto g100 do dowolnego monitora lub telewizora.moto g100 z platformą Ready For zastąpi nam telewizor i konsolę do gier

Ready For to więcej niż klonowanie ekranu

Smartfony od dawna potrafią wyświetlać swój ekran na telewizorze i monitorze. Niewielki problem polega na tym, że interfejs smartfona jest dopasowany do pionowego ekranu i obsługi dotykiem, a monitor ma układ poziomy. W tym właśnie celu powstała platforma Ready For – zamiast klonować to co widać na smartfonie, dostosowuje się do potrzeb użytkownika na jeden z czterech sposobów.

Wystarczy podłączyć moto g100 do monitora lub telewizora za pomocą dołączonego do zestawu kabla USB C HDMI lub bezpośrednio za pomocą USB C do kompatybilnego monitora, aby na dużym ekranie pojawiło się logo Motoroli, a na ekranie smartfona wspomniane tryby do wyboru.

Mobilny pulpit – jak na PC

Najbliższy temu, co znamy z tradycyjnych komputerów jest mobilny pulpit. Ma on klasyczną dolną belkę, na której znajdziemy menu ze wszystkimi aplikacjami. Jest też klasyczny pulpit z ikonami. Aby w pełni wykorzystać Mobilny pulpit, zalecamy Wam podłączyć do g100 myszkę (np. Lenovo ThinkPad X1 Presenter Mouse) i klawiaturę (np. Lenovo ThinkPad TrackPoint Keyboard II). Wówczas można w pełni zacząć działać jak na PC - otwierać aplikacje w oknach, zmieniać ich rozmiar i układ. Możemy odpisać na maila, mając przed oczami otwarty kalendarz, PDF i arkusz kalkulacyjny. Mysz pozwala na precyzyjne zaznaczanie i kopiowanie treści, a klawiatura pozwoli napisać dłuższy tekst. Nawet, gdy otworzymy wiele okien jednocześnie, to moto g100 radzi sobie z nimi bez problemu i nie zauważymy żadnych „lagów”. Tryb mobilnego pulpitu sprawdzi się zarówno w podróży (np. w hotelu), jak i w domu, gdy potrzebujemy dodatkowego stanowiska do pracy. W hotelu moto G100 w ciągu kilku sekund podłączymy do dużego telewizora. Jeśli nie mamy pod ręką myszki, to można użyć ekranu moto g100 jako gładzika.

Czat wideo - praca zdalna staje się naszą codziennością

Rok 2020 był rokiem boomu pracy zdalnej i komunikatorów wideo. Epidemia zmusza nas do łączenia się z biurem, szkołą i znajomymi za pomocą wideokonferencji. W g100 jest dedykowany wideokonferencjom platforma Ready For – Czat wideo. Ten tryb pozwala połączyć aplikację do wideokonferencji z wysoką jakością wbudowanej w moto g100 kamery. Bez względu na to czy korzystamy z Teams, Zoom, Skype, Duo, Signal, Messengera, to dzięki moto g100 możemy wykorzystać jakość kamery i mikrofonów smartfona w połączeniu z dużym ekranem. Tryb Czat wideo automatycznie wyświetla wszystkie aplikacje do wideokonferencji i zagwarantuje nam, że będziemy wyglądać podczas połączeń dużo lepiej niż dotychczas.

Tryb Telewizor dla multimediów

Mobilny pulpit ma podkręcić naszą produktywność, a tryb Telewizora ma zapewnić nam rozrywkę na dużym ekranie. Na ekranie zobaczymy duże ikony Netflixa, HBO i YouTube. Ready For i moto g100 zmienią każdy telewizor w nowoczesne centrum rozrywki z dostępem do multimediów przez internet, nawet jeżeli mamy do dyspozycji tylko stary telewizor bez funkcji „smart”. Takie rozwiązanie jest też idealnym rozwiązaniem dla domowego projektora, który często poza wejściem HDMI nie oferuje żadnej dodatkowej łączności i niezbędne jest osobne źródło sygnału i usług.

Tryb Gry dla domowej rozrywki na dużym ekranie

Tryb Gry jest w moto g100 bliźniaczo podobny do trybu Telewizora – wyświetla listę dużych ikon, na którą tym razem składają się wyłącznie tytuły gier. Pozwala cieszyć się rozgrywką na dowolnie dużym ekranie. Najistotniejsze jest jednak to, że możemy w pełni wykorzystać możliwości jakie daje nam pad. Wystarczy sparować po Bluetooth z moto g100 dowolny pad obsługujący łączność bezprzewodową i można cieszyć się wygodą, szybkością i precyzją, jakiej dotykowy interfejs nam nie daje.

moto g100 – flagowiec w dobrej cenie

Motorola od lat realizuje czytelną strategię, dzięki której tak wiele osób polubiło w naszym kraju smartfony tej marki. Czysty Android jest jedną z głównych zalet – to przewidywalne działanie, znany interfejs, bezproblemowa obsługa i aktualizacje. Czystego Androida wspomagają przydatne dodatki, takie jak powszechnie lubiane gesty Moto (w tym nasze ulubione szybkie włączanie kamery lub latarki). moto g100 oferuje też nowy tryb Dual Capture - od teraz można rejestrować wideo tylną i przednią kamerą jednocześnie. W połączeniu z Androidem 11 i potężnym procesorem Snapdragon 870 5G to najlepszy telefon Motoroli, jaki dotąd trafił w moje ręce. Teraz dzięki platformie Ready For moto g100 to coś więcej niż tylko smartfon – to profesjonalne narzędzie do pracy, smart TV i konsola do gier.

moto g100 - prezentacja platformy Ready For

Powiązane artykuły