Loading...

Korzystaj ze swojego telefonu jak z komputera za pomocą klawiatury

Korzystaj ze swojego telefonu jak z komputera za pomocą klawiatury

Skoro klawiatura i mysz, to musi być też duży ekran? Niekoniecznie, ale i to da się zrobić

Po pierwsze, większość obecnie produkowanych telefonów można podłączyć do zewnętrznego wyświetlacza i są na to metody - przewodowe oraz bezprzewodowe. W przypadku tego pierwszego wariantu, możecie posłużyć się kablem USB-C - HDMI, na przykład TB HDMI 2.0V USB 3.1 typ C lub microUSB - HDMI (kosztującym dosłownie kilkanaście złotych), choć ten zadziała tylko przy wsparciu smartfona dla standardu USB-OTG. Sprawdźcie, jakie macie wejście w telefonie i czy obsługuje protokół On The Go - jeżeli tak, to jesteście na dobrej drodze do podłączenia telefonu do telewizora lub monitora.

Jeżeli już macie odpowiedni kabel, możecie podłączyć go do zewnętrznego wyświetlacza oraz do telefonu (lub tabletu). Urządzenie powinno wykryć typ dodatkowego sprzętu wyświetlającego i najpewniej dla niego dostosuje interfejs (wprowadzając tryb poziomy). Wtedy korzystanie z klawiatury i myszy może mieć sens, prawda?

Foto: Komputer Świat

Jeżeli nie chcecie korzystać z kabla, zawsze możecie wykorzystać do tego celu np. Miracast, jeżeli Wasz telewizor tę metodę obsługuje. Trzeba jednak pamiętać o tym, by zarówno telefon, jak i zewnętrzne urządzenie wyświetlające pracowały w tej samej sieci lokalnej. Pewnym problemem mogą być pewne opóźnienia, które na pewno nie będą występować w przypadku połączenia tradycyjnym kablem.

Jest zewnętrzny ekran, jest wygodnie. Co z klawiaturą?

Na dobrą sprawę smartfon lub tablet można obsługiwać nawet bez dodatkowego wyświetlacza za pomocą klawiatury oraz myszy. Załóżmy jednak, że mimo wszytko podłączyliście i monitor albo telewizor do smartfona i w ten sposób uzyskaliście "namiastkę" komputera. "Mazanie" palcem po ekranie niekoniecznie jest komfortowe. Z pomocą przyjdzie Wam klawiatura (czasami z myszką czy gładzikiem w zestawie), którą najlepiej będzie podłączyć za pomocą interfejsu Bluetooth.

Zaprezentujemy Wam teraz najlepsze naszym zdaniem klawiatury dla telefonów (oraz tabletów!) z systemem Android. Skupimy się głównie na tych, które można połączyć z urządzeniem za pomocą interfejsu Bluetooth - niektóre będą zawierać w sobie również gładziki pozwalające na korzystanie z interfejsu za pomocą kursora, który pojawi się po podłączeniu kompatybilnego urządzenia wskazującego.

RAPOO E6700 - gładzik i klawiatura w jednym

Korzystaj ze swojego telefonu jak z komputera za pomocą klawiatury

Rzadko to się zdarza, ale rzeczywiście, klawiatura chińskiego, choć bardzo dobrego i renomowanego w kręgu takich akcesoriów producenta okazała się najlepsza w naszym zestawieniu. W zestawie znajdziecie nie tylko panel klawiszy, ale również... gładzik, który funkcjonuje jako myszka. Bez problemu możecie więc w swoim smartfonie lub tablecie korzystać z dwóch sprzętów służących do wprowadzania komend. Cena może nieco odstraszać, ale uwierzcie nam, że warto zainteresować się tą propozycją. Gorąco polecamy!

RAPOO E6700 - cena ok. 180 złotych

Gembird KB-BT-001 - tania, ale warta uwagi

Nieco mniej wymagający użytkownicy i tacy, którzy zwyczajnie nie lubią wydawać sporych pieniędzy na akcesoria mogą śmiało zainteresować się właśnie tym produktem. W zestawie otrzymujemy całkiem zwyczajną klawiaturę, niestety bez gładzika lub dedykowanej myszki, ale urzeka ona przede wszystkim jakością wykonania, kompatybilnością z różnymi urządzeniami oraz ceną. Za ten sprzęt zapłacicie poniżej 50 złotych. Naprawdę warto.

Gembird KB-BT-01 - cena ok.40 złotych

Omega OKB003 41419 - szczególnie polecana dla posiadaczy tabletów

Ta klawiatura marki Omega jest dedykowana posiadaczom wszelkich tabletów, a można ją również podłączyć do telewizora z Android TV, smartfona oraz komputera typu PC. Akumulator wystarcza na naprawdę długi czas i doładowywanie jego zapasów nie będzie częstym obowiązkiem - z reguły wystarcza na co najmniej kilka dni ciągłej pracy. Sprzęt komunikuje się z urządzeniami mobilnymi za pomocą interfejsu Bluetooth, a jego cena wynosi około 90 złotych.

Omega OKB003 41419 - cena ok. 90 złotych

Logitech Bluetooth Multi Device Keyboard - stworzona do korzystania na wielu urządzeniach

Jeżeli chcecie korzystać z jednej klawiatury na kilku urządzeniach jednocześnie, to ta od Logitecha będzie dla Was najwygodniejsza. Klawiaturę można połączyć w tym samym momencie z do trzema różnymi urządzeniami i przełączać się między nimi za pomocą jednego naciśnięcia palcem. Będzie niesamowicie przydatna, jeżeli jednocześnie chcecie z niej korzystać na telewizorze, tablecie i na pececie.

Logitech Bluetooth Multi Device Keyboard K480 - cena ok. 190 złotych

Microsoft Designer Bluetooth Desktop - droga, ale bezkompromisowa

To najdroższe urządzenie w naszym zestawieniu. Nie bez powodu, bo nie dość, że mamy do czynienia z topowym sprzętem od Microsoftu, to jeszcze łączy się on z innymi urządzeniami zupełnie bezprzewodowo, działa na baterii niezwykle długo i oferuje świetną jakość wykonania. Skorzystamy z niej i na pececie i na telewizorze, tablecie, smartfonie... wszędzie tam, gdzie jest obecny interfejs Bluetooth. Byłaby to najlepsza propozycja gdyby nie fakt, że jest to niesamowicie drogi sprzęt.

Microsoft Designer Bluetooth Desktop - cene ok. 340 złotych

Teraz już wiecie, jak korzystać z myszki i klawiatury na urządzeniu z Androidem

Jeżeli interesuje Was pełna uniwersalność, klawiatura od RAPOO zaspokoi Wasze oczekiwania. Dla mniej wymagających przeznaczony jest sprzęt od Gembird - mimo wszystko również będziecie zadowoleni. Klawiatura Omega przyda się szczególnie właścicielom tabletów, a ta od Logitecha wszystkim tym, którzy w ramach tylko jednej klawiatury chcą korzystać z kilku urządzeń jednocześnie. Propozycja od Microsoftu to już produkt klasy premium - brak kompromisów kompensuje bardzo wysoka cena.

Podobał Ci się ten artykuł? Chcesz czytać jeszcze więcej podobnych treści? Rób to wygodniej - zainstaluj MobiRadar już dziś i czytaj o mobile na mobile!

Foto: Komputer Świat

» Fitbit wypuszcza smartwatch Fitbit Versa i opaskę Fitbit Ace

Powiązane artykuły