Loading...

Lista wszystkich nowości, które wprowadza iOS 14

Lista wszystkich nowości, które wprowadza iOS 14

Aktualizacja: iOS 14 i iPadOS 14 są już dostępne dla wszystkich użytkowników. Oprogramowanie można już pobierać.Lista wszystkich nowości, które wprowadza iOS 14

iOS 14 i iPadOS 14 zostaną udostępnione jeszcze dziś. Apple odda je w ręce wszystkich użytkowników iPhone’ów i iPadów pewnie w okolicy godziny 19:00. Przed nami więc duża premiera oprogramowania i pewnie część z was zastanawia się nad tym, co nowego wniosą te uaktualnienia. Dzięki wersjom GM znamy już wykaz nowości. Zmiany będą istotne.

IOS 14 i iPadOS 14 w wersjach GM Apple udostępniło deweloperom aplikacji wczoraj. Po to, aby przed premierą dla wszystkich mogli sprawdzić zgodność własnych aplikacji. Czasu w tym roku dostali trochę mało. Jednak to właśnie tam udostępniono wykaz nowości. Co prawda, tylko po angielsku, ale poniżej możecie zobaczyć tłumaczenie tej listy.

iOS 14 i iPadOS 14 – co nowego / wykaz nowości i zmiany

System iOS 14 odmienia sposób korzystania z iPhone’a, oferując przeprojektowane widżety na ekranie początkowym, nowe możliwości automatycznego organizowania aplikacji w bibliotece aplikacji oraz kompaktowy interfejs połączeń telefonicznych i Siri. Aplikacja Wiadomości wprowadza możliwość przypinania rozmów oraz udoskonalenia dotyczące rozmów grupowych i Memoji, a aplikacja Mapy — trasy przejazdu rowerem oraz funkcję Przewodniki, która ułatwia znajdowanie interesujących miejsc. Wycinki aplikacji to nowy sposób szybkiego korzystania z wybranych elementów aplikacji. Nowe funkcje ochrony prywatności zwiększają transparentność przetwarzania danych użytkownika oraz zapewniają kontrolę nad dostępem aplikacji do położenia, zdjęć, mikrofonu i aparatu.

iOS 14 aktualizuje podstawowe funkcje iPhone’a, zawiera istotne aktualizacje aplikacji i inne nowe funkcje.

Zupełnie nowe widżety

Biblioteka aplikacji

Kompaktowy interfejs

Wiadomości

Memoji

Mapy

Wycinki aplikacji

Tłumacz

Siri

Wyszukiwanie

Dom

Safari

Pogoda

AirPods

Prywatność

Dostępność

Ta wersja zawiera także inne funkcje i udoskonalenia.

App Store

Apple Arcade

Rzeczywistość rozszerzona (AR)

Aparat

CarPlay

FaceTime

Pliki

Zdrowie

Klawiatury i ustawienia narodowe

Muzyka

Notatki

Zdjęcia

Podcasty

Przypomnienia

Ustawienia

Skróty

Dyktafon

Niektóre funkcje mogą nie być dostępne we wszystkich regionach lub na wszystkich urządzeniach Apple. Informacje na temat zawartości uaktualnień Apple związanej z zabezpieczeniami można znaleźć pod tym adresem.

Nowości w iOS 14 i iPad OS 14 jest więc naprawdę całe mnóstwo. Aktualizacja będzie udostępniana dziś od godziny 19:00 naszczego czasu. Wtedy będą ją mogli pobrać wszyscy użytkownicy na własne iPhone’y i iPady. Będzie to możliwe po udaniu się do sekcji Ustawienia, Ogólne i Uaktualnienia.

Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

Najciekawsze triki i funkcje komunikatora WhatsApp

źródło: opracowanie własne

Powiązane artykuły