Loading...

Aplikacje Androida na Windows 10 będą lepsze, a już są świetne!

Aplikacje Androida na Windows 10 będą lepsze, a już są świetne!

Aplikacja Twój telefon w systemie Windows 10 jest potężnym narzędziem dla użytkowników telefonów z systemem Android i oferuje szeroki zakres funkcji. Aplikacja została uruchomiona jako proste oprogramowanie do obsługi urządzeń mobilnych na systemie Microsoftu, ale po ostatnich aktualizacjach stała się zdecydowanie bardziej użyteczna. Aplikacje Androida na Windows 10 działają bardzo dobrze.Aplikacje Androida na Windows 10 będą lepsze, a już są świetne!

Twój telefon coraz lepszy

W jednej z ostatnich aktualizacji „Twój telefon” włączył obsługę aplikacji na Androida i dublowanie ekranu. Obsługa przesyłania strumieniowego umożliwia uruchamianie aplikacji zielonego robota w systemie Windows 10 przez Wi-Fi i Bluetooth, a ogólne wrażenia są lepsze niż w przypadku tradycyjnych emulatorów i innych programów. To po prostu działa świetnie!

Nie przegap
Airly pokazuje, że nie boi się wyzwań — zarówno w sferze biznesowej, jak i technologicznej

Ta funkcja pojawiła się po raz pierwszy w wybranych smartfonach Samsunga. Teraz jest coraz lepsza dzięki możliwości jednoczesnego uruchamiania wielu aplikacji na Androida. Inżynier firmy Microsoft potwierdził, że przyszła aktualizacja umożliwi użytkownikom zmianę rozmiaru okna aplikacji.

Zobacz także: Sezon Black Week rozpoczęty i wcale mi się to nie podoba

Aplikacje Androida na Windows 10 z nowymi możliwościami

Obecnie, gdy przesyłasz strumieniowo aplikacje Androida do Windows 10, otwierają się one w oknie w kształcie ekranu telefonu. W niedalekiej przyszłości niektóre aplikacje będą dynamicznie dostosowywać swój interfejs użytkownika, gdy zmienisz rozmiar okna. W końcu będziesz mógł też uruchamiać aplikacje na pełnym ekranie. Działanie może być podobne do Continuum lub Samsung Dex.

Nowa funkcja pozwoli również poprawnie napisanym aplikacjom używać tradycyjnego kwadratowego kształtu okna Windows 10 zamiast układu telefonu.

Jak widać na powyżej zamieszczonym zrzucie ekranu opublikowanym przez firmę Microsoft, jest to świetny podgląd, jak przyjemnie może być uruchamianie aplikacji mobilnych w oknach o zmiennym rozmiarze.

Jest jednak jedno duże „ALE”, które dotyczy wielu osób

Użytkownicy nadal muszą posiadać flagowy telefon Samsunga, aby korzystać z funkcji przesyłania strumieniowego aplikacji. Dzieje się tak, ponieważ implementacja wymaga integracji na poziomie systemu operacyjnego, a Microsoft współpracował z Samsungiem, aby włączyć ją w telefonach Galaxy. Póki co nie wiadomo, czy i kiedy Microsoft będzie współpracować z innymi producentami telefonów komórkowych.

„Większość naszych funkcji działa na szerszym zestawie urządzeń z Androidem. Ta specyficzna funkcja wymaga jednak głębszej integracji urządzenia / systemu operacyjnego i współpracowaliśmy bezpośrednio z firmą Samsung, aby to umożliwić.”

– napisał inżynier firmy Microsoft, Vishnu Nath, gdy użytkownik zapytał o obsługę innych telefonów.

Integracja wykorzystuje Wi-Fi i niestandardowe sterowniki do przesyłania strumieniowego aplikacji na Androida, ale wymaga również połączenia Bluetooth z telefonem w celu wstępnego parowania, co może stanowić problem w przypadku niestandardowych komputerów. Co więcej, w sierpniu anonimowe źródło poinformowało windowslatest, że zaawansowane funkcje będą dostępne wyłącznie w telefonach Samsung i Microsoft. Dzieje się tak, ponieważ system Windows 10 wymaga „specjalnych sterowników” w oprogramowaniu telefonu, co oznacza, że producent smartfona musiałby poprosić firmę Microsoft o pomoc.

Co więcej, użytkownicy telefonów koreańskiej firmy otrzymają wkrótce funkcję, która pozwoli im wyłączyć Bluetooth, Wi-Fi i łączność komórkową bezpośrednio z komputera.

Źródło: windowslatest

Powiązane artykuły